Chojnickie rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zyskało symbol tej akcji. Instalacja została dzisiaj (25.11) zamontowana na rondzie u zbiegu ulic Bytowskiej, Leśnej i Szymborskiej, czyli powstającego zachodniego obejścia Chojnic.
Montujemy na rondzie u zbiegu ulic Leśna – Bytowska WOŚP-owe serce. Pomysł jest taki, żeby przy uroczystym otwarciu tego serca na rondzie byli obecni wszyscy szefowie sztabów orkiestry świątecznej pomocy w historii miasta Chojnice, czyli chcemy docenić wysiłek tych, dzięki którym orkiestra grała. Na pewno nie uda się zaprosić Jurka Owsiaka bo teraz taki gorący okres związany z orkiestrą, ale na orkiestrę kolejną serce już na rondzie będzie.
Mówi Weekend FM burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.
Symboliczne otwarcie rodna zostanie zorganizowane niezależnie od otwarcia zachodniego obejścia Chojnic.














