
- 15
- środa, 16 października 2024 13:21
Chojnice
W liceum im. generała Andersa zorganizowano dziś (16.10.) Erasmus Days (FOTO)
W ramach podsumowania 2 letniego projektu.
W chojnickim II Liceum Ogólnokształcącym im. generała Andersa zorganizowano dziś (16.10.) dla uczniów Erasmus Days. To w ramach podsumowania współpracy międzynarodowej, w której wcześniej brali udział nauczyciele. Ci na wyjazdach poza integracją, doszkalali swój warsztat językowy i poznawali nowe techniki nauczania języka.
- Koncentrujemy się na pokazywaniu korzyści płynących z edukacji, szkoleń, mobilności oraz współpracy europejskiej. Erasmus Days pozwala upowszechnić rezultaty projektu w ramach programu, który kończymy 29 listopada. Przede wszystkim nauczyciele wzbogacą umiejętności metodyczne, które wdrożone przekładają się na poprawę sposobu prowadzenia lekcji.
Jolanta Wróblewska
Mówi Weekend FM dyrektorka II LO w Chojnicach Jolanta Wróblewska.
W programie brało udział 26 nauczycieli. Podglądali oni pracę i działanie szkół na Cyprze, w Irlandii, w Niemczech i w Czechach. W wyjazdach brała udział m.in. ich koordynatorka Katarzyna Krawczyk:
- Z perspektywy nauczyciela wyjeżdżającego i koordynatora projektów w szkole zdecydowanie do korzyści należy podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej, usieciowienie szkoły podczas uczenia się w gronie międzynarodowym. Upowszechnianie w szkole projektów pozwala nam na przeniesienie zdobytej wiedzy na grunt szkoły i dzielenie się wiadomościami z uczniami.
Katarzyna Krawczyk
Dzisiejsze luźne zajęcia w ramach Erasmus Days są pokłosiem wiedzy i technik nauki zdobytych podczas wyjazdu. A współprowadziła je Żaneta Jasińska z chojnickiego punktu Eurodesk, działającego przy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Organizacja promuje m.in. program wymiany uczniów i studentów Erasmus +.
Koszt projektu dofinansowanego przez Unię Europejska to ponad 365 tys. zł.
- 10
- piątek, 9 maja 2025 7:53
Chojnice
W chojnickim ratuszu zorganizowano spotkanie z okazji 80 rocznicy zakończenia II wojny światowej (FOTO)
- piątek, 9 maja 2025 7:52
Sport ◆ Chojnice
Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
- piątek, 9 maja 2025 7:08
Chojnice
Trwa renowacja fontanny na chojnickim rynku. To najbardziej kompleksowy remont od 24 lat
- piątek, 9 maja 2025 6:53
Gmina Chojnice
Jest zarząd, rada nadzorcza i statut. Odbyło się walne zgromadzenie założycieli Spółdzielni Energetycznej gminy Chojnice
- czwartek, 8 maja 2025 11:44
Powiat chojnicki
Aż sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali wczoraj (07.05) policjanci w powiecie chojnickim
- czwartek, 8 maja 2025 10:53
Chojnice
W chojnickim ratuszu dziś (8.05) dwa wydarzenia: w 80. rocznicę zakończenia wojny i z okazji promocji książki o zabójstwie Ernsta Wintera
- czwartek, 8 maja 2025 10:29
Gmina Czersk
Przedszkole w Łęgu w gminie Czersk ma być uruchomione jeszcze w maju. "Ja mam wielką nadzieję i wiem, że tak będzie"
- czwartek, 8 maja 2025 10:22
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice chce, żeby jezioro w Ostrowitem przeszło na jej własność. Samorząd ma plany związane z tym akwenem
- czwartek, 8 maja 2025 8:41
Chojnice
Przedstawiciel dawnej opozycji Andrzej Dolny został prezesem Chojnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ROZMOWA)
- czwartek, 8 maja 2025 6:55
Chojnice
Wernisaż w Chojnickim Centrum Kultury. Swoje rzeźby pokaże tu Bolesław Mielewczyk
- czwartek, 8 maja 2025 6:54
Sport ◆ Chojnice
W sobotę odbędzie się 41. edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Organizatorzy uprzedzają kierowców o utrudnieniach
- środa, 7 maja 2025 11:26
Gmina Chojnice
Upływa termin zgłoszeń do loterii meldunkowej gminy Chojnice. "Prawie setka zgłoszeń już wpłynęła do urzędu gminy"
- środa, 7 maja 2025 8:11
Chojnice
Mieszkańcy proszą o dodatkowe oznakowanie na zachodnim obejściu Chojnic. Chodzi o znaki ograniczenia prędkości
- środa, 7 maja 2025 7:43
Chojnice
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "EURO-SONG" dziś (7.05) w Chojnicach
- wtorek, 6 maja 2025 13:47
Gmina Chojnice
Rusza naprawa torowiska w Silnie. Przejazd od 7 maja będzie przez tydzień zamknięty. Wyznaczono objazdy
- wtorek, 6 maja 2025 11:30
Gmina Czersk
Postępuje budowa zadaszonego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu
- wtorek, 6 maja 2025 10:31
Chojnice
19-latek z Chojnic zatrzymany po pościgu ulicami miasta. Stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa
- wtorek, 6 maja 2025 9:03
Powiat chojnicki
Maturzyści zmierzą się z "królową nauk". Rozpoczął się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (ROZMOWA)
- wtorek, 6 maja 2025 7:03
Chojnice
Trzy lokale zostaną wyremontowane w ramach tegorocznego programu "Mieszkanie za remont" w Chojnicach
- poniedziałek, 5 maja 2025 13:08
Chojnice
W Chojnicach będą zbiórki odpadów tekstylnych. W ratuszu rozważają także dodatkowe kontenery przy szkołach
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
7:52Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
7:52Człuchów będzie gospodarzem Rozpoczęcia Sezonu Lekkoatletycznego 2025
6:54W sobotę odbędzie się 41. edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Organizatorzy uprzedzają kierowców o utrudnieniach
7:39Dwa krążki Boxing Team Chojnice na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (FOTO)
10:21300 zawodników rywalizowało w majowy weekend w Mistrzostwach Strefy Północnej w motocrossie w Więcborku (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
7:53W chojnickim ratuszu zorganizowano spotkanie z okazji 80 rocznicy zakończenia II wojny światowej (FOTO)
7:52Ponad 300 zawodników wystartuje w Chojnickich Biegach Strażackich. W sobotę 41. edycja biegu na 10 km
7:52Jest nowa impreza dla miłośników ciężkich brzmień w Człuchowie. Dziś (9.05.) Metal May Attack
7:52Człuchów będzie gospodarzem Rozpoczęcia Sezonu Lekkoatletycznego 2025
7:08Trwa renowacja fontanny na chojnickim rynku. To najbardziej kompleksowy remont od 24 lat
6:53Jest zarząd, rada nadzorcza i statut. Odbyło się walne zgromadzenie założycieli Spółdzielni Energetycznej gminy Chojnice
6:53Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło rozważa pozwy za wpisy w Internecie po pożarze baraku w Człuchowie
12:17Kolizja na drodze wojewódzkiej 214 w powiecie kościerskim. Policja ma już wstępne ustalenia
11:54Będzie wizja lokalna, aby ocenić drzewa rosnące przy drodze Trzebielino - Poborowo w powiecie bytowskim
11:44Aż sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali wczoraj (07.05) policjanci w powiecie chojnickim