Cztery busy z darami i sprzętem udało się zebrać w spontanicznej zbiórce w Bytowie i Chojnicach. Zbiórkę zapoczątkowaną w Bytowie koordynował Krzysztof Masloch, a w jej chojnickiej części Kamil Berent. W inicjatywę włączyli się przedsiębiorcy oraz osoby prywatne z Bytowa oraz miasta i gminy Chojnice.
Udało się zorganizować. Duża pomoc od firmy Regalux, pomoc sąsiadów z Osiedla Słonecznego. ludzi z Lichnów, z rodziny, tak że mamy bardzo bardzo wiele rzeczy, firmy CityRent, która nam również oto pomogła w wielki sposób, Therapeutica Chojnice, która udostępniła nam plac, żebyśmy mogli to wszystko przeładować. Jedzie to wszystko na Dolny Śląsk.
Mówił na starcie transportu koordynator akcji Kamil Berent.
Transport wyruszył wczoraj (21.09) rano z Osiedla Słonecznego w Chojnicach. Zamysł zbiórki był taki, by pomoc dotarła do małej miejscowości. Ostatecznie wsparcie trafiło do sołectwa Łączna w gminie Kłodzko. Osoby które wyjechały na południe pomagają też sprzątać po powodzi.















