Rada Miejska w Człuchowie jednogłośnie zgodziła się na trzykrotne podniesienie - z 645 zł do 2 tys. 10ciu zł miesięcznie opłaty stałej za pobyt dziecka w nowo utworzonym Żłobku Miejskim. Brzmi groźnie, jednak dla rodziców sprowadza się to do likwidacji opłaty stałej.
Związane jest to z programem "Aktywny rodzic", który pozwala na sięgnięcie po maksymalnie 1 tys. 500 zł miesięcznego świadczenia "Aktywnie w żłobku". Wystarczy, że rodzic złoży do ZUS-u odpowiedni wniosek i co miesiąc na konto placówki będzie wpływało tzw. "babciowe".
W przypadku Człuchowa będzie to niecałe 1 tys. 200 zł z programu "Aktywny Rodzic". Pozostała kwota ponad 800 zł jest finansowana z innego źródła - programu "Maluch +".
Chcielibyśmy dokupić wyposażenie w żłobku, chcielibyśmy atrakcyjniejsze zajęcia w tym żłobku zrobić poprzez podniesienie opłaty. Rodzic dalej nic nie zapłaci, rodzic dalej zapłaci tylko za wyżywienie, a nam do budżetu wpłyną dodatkowe pieniądze.
Mówiła do radnych w czasie posiedzenia Komisji Budżetu i Infrastruktury Miejskiej skarbnik miasta Urszula Stupałkowska.
Zmiany w finansowaniu żłobka w Człuchowie mają wejść w życie w październiku.














