Rada Miejska Sępólna Krajeńskiego podniosła opłatę za żłobek. Rodzice jednak zapłacą mniej

Obecnie opłata stała w sępoleńskim żłobku wynosi 559 złotych, a stawka za wyżywienie 10 zł dziennie.

Rada Miejska Sępólna Krajeńskiego podniosła opłatę za żłobek. Rodzice jednak zapłacą mniej
fot. M. Bór

Radni Sępólna Krajeńskiego zgodzili się na podwyżkę opłaty za żłobek i dziennej stawki wyżywienia. Rodzice maluchów zapłacą jednak mniej. Obecnie opłata stała w sępoleńskim żłobku wynosi 559 złotych, a stawka za wyżywienie 10 zł dziennie.

Na ostatniej sesji radni zdecydowali, że od 1 października opłaty wzrosną (do 1075 zł za żłobek i do 12 zł za wyżywienie). Mimo to rodzice zapłacą dużo mniej niż dotychczas.

- Opłata stała będzie refundowana z programu "Aktywni w żłobku" MRPiS, wówczas rodzice będą ponosili wyłącznie opłatę za wyżywienie, czyli tak naprawdę nie wzrośnie, nie obciąży to domowego budżetu rodziny.

Kamila Damaszek

Tłumaczy kierownik klubu dziecięcego w Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Kamila Damaszek.

Opłata za wyżywienie wynosić będzie teraz tyle samo co w sępoleńskich przedszkolach i nadal będzie pobierana tylko za te dni, w których dziecko faktycznie przebywa w żłobku.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno