Radni Sępólna Krajeńskiego zgodzili się na podwyżkę opłaty za żłobek i dziennej stawki wyżywienia. Rodzice maluchów zapłacą jednak mniej. Obecnie opłata stała w sępoleńskim żłobku wynosi 559 złotych, a stawka za wyżywienie 10 zł dziennie.
Na ostatniej sesji radni zdecydowali, że od 1 października opłaty wzrosną (do 1075 zł za żłobek i do 12 zł za wyżywienie). Mimo to rodzice zapłacą dużo mniej niż dotychczas.
- Opłata stała będzie refundowana z programu "Aktywni w żłobku" MRPiS, wówczas rodzice będą ponosili wyłącznie opłatę za wyżywienie, czyli tak naprawdę nie wzrośnie, nie obciąży to domowego budżetu rodziny.
Tłumaczy kierownik klubu dziecięcego w Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Kamila Damaszek.
Opłata za wyżywienie wynosić będzie teraz tyle samo co w sępoleńskich przedszkolach i nadal będzie pobierana tylko za te dni, w których dziecko faktycznie przebywa w żłobku.














