Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę. Tragiczny wypadek na torach w Kościerzynie

67-latka poniosła śmierć na miejscu.

Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę. Tragiczny wypadek na torach w Kościerzynie
fot. KPP Kościerzyna

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 17.00 w pobliżu Strzelnicy. Pojazd szynowy relacji Kościerzyna-Chojnice potrącił 67-letnią kobietę. Mówi Weekend FM oficer prasowy PSP w Kościerzynie kpt. Mateusz Szmaglik:

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kościerzyna oraz OSP Łubiana.  W wyniku zdarzenia jedna osoba, kobieta w wieku 67 lat, poniosła śmierć.

Mateusz Szmaglik

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 67-letnia kobieta przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym.

W miejscu niedozwolonym 67-letnia kobieta przechodziła przez tory i została potrącona przez pociąg relacji Kościerzyna-Chojnice. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków, również była sprawdzona trzeźwość maszynisty - maszynista był trzeźwy. Wszystkie czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora.

Piotr Kwidziński

Mówi Weekend FM rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie asp. szt. Piotr Kwidziński. Na miejscu oprócz straży pożarnej i policji, pracowali także przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych. 

Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę. Tragiczny wypadek na torach w Kościerzynie
fot. KPP Kościerzyna

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno