"Archeologia Zbrodni. Niemieckie Zbrodnie w Chojnickiej Dolinie Śmierci" - to tytuł wystawy fotograficznej, którą od dziś (29.08) będzie można oglądać na Starym Rynku. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 14:30. Wystawa jest fotograficznym podsumowaniem 4-letnich badań archeologicznych w miejscach kaźni na polach igielskich. Autorem zdjęć jest chojnicki fotograf Daniel Frymark.
- To jest osoba, która miała akredytację IPN do tego, żeby robić zdjęcia, które były objęte tajemnicą śledztwa. Teraz to śledztwo zostało zakończone, w związku z tym pewne materiały zostały już odtajnione i te zostaną pokazane na wystawie na chojnickim rynku. Serdecznie zapraszamy.
Mówi Weekend FM pełnomocnik burmistrza Chojnic ds. rozwoju i współpracy naukowej dr Przemysław Zientkowski. Podczas wernisażu będzie można otrzymać katalog z opisem wydarzeń i badań archeologicznych w chojnickiej Dolinie Śmierci.
Organizatorami wystawy są bydgoski oddział IPN oraz miasto Chojnice.













