Władze Kościerzyny chcą zapobiec podtopieniom na ulicy Szopińskiego. "Chcemy kompleksowo podejść do odwodnienia"

Trwają rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

Władze Kościerzyny chcą zapobiec podtopieniom na ulicy Szopińskiego. Chcemy kompleksowo podejść do odwodnienia

Jak zapobiec kolejnym podtopieniom w rejonie ulicy Szopińskiego w Kościerzynie? Władze miasta przyznają, że trwają rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich, który planuje wymianę nawierzchni na tym odcinku.

Priorytetem jest modernizacja kanału deszczowego, który przebiega pod parkingiem przy ulicy Szopińskiego.

- Szukamy środków, aby wykonać to zadanie, bo to jest sprawa bardzo pilna - mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Dawid Jereczek:

- Chcemy kompleksowo podejść do odwodnienia tego terenu i po rozmowach z ZDW, bo też częściowo, nie ma co ukrywać, odwadniamy ich drogę, tu jest deklaracja również partycypacji w części tych wydatków co do odwodnienia, tylko ten trzeci etap to już są takie środki, że w tym roku nie jest nas na to stać.

Dawid Jereczek

Jak szacują urzędnicy, odpowiednie odwodnienie terenów w tym rejonie miasta to wydatek rzędu ponad 700 tys. zł.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno