Jest wstępna deklaracja fundacji WOŚP. Do chojnickiego szpitala trafi sprzęt, który uzupełni aparaturę oddziału pulmonologicznego. Na razie nie są znane jeszcze marki sprzętu. Dyrektor szpitala szacuje, że jego wartość to około pół miliona złotych.
- Przy pierwszym rozdaniu nasz oddział chorób płuc otrzyma zestaw do wideobronchoskopii, szafę do przechowywania endoskopów, myjnię do ich mycia, fotel do zabiegów oraz aparat USG klasy premium. Ja szacuję, że w tym pierwszym rozdaniu to jest około 0,5 mln złotych. Jeszcze nie znamy konkretnych urządzeń.
Mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach Maciej Polasik. Jak dodaje, jesienią będzie drugie rozdanie i placówka liczy, że pozyska jeszcze trochę cennego sprzętu. Dodajmy, że do tej pory chojnicki szpital otrzymał od WOŚP sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł.
Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem "płuca po pandemii", a w Chojnicach uzbierano ponad 300 tys. zł. W samym szpitalu - 4 tys. 444 zł.














