Z sześcioma medalami wrócili z Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie Klastycznym wychowankowie nieistniejącej już sekcji Piasta Człuchów. Najlepiej wypadł kanadyjkarz Michał Łubniewski z Człuchowa, który reprezentuje Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej. Wraz z klubowymi kolegami zdobył złote medale w dwójce i czwórce na 500 metrów, dołożył do tego srebro w C2 na 200 metrów i brąz w jedynce na tym samym dystansie. Do tego w C4 na 1000 metrów był czwarty.
Dwa medale przywiózł też Norman Zezula, pływający w barwach bydgoskiego Zawiszy. Kanadyjkarz ze Strzeczony w gminie Debrzno został mistrzem Polski w konkurencji C1 na 500 metrów, wicemistrzem w dwójce na tym samym dystansie i był siódmy w jedynce na 1000 metrów.
Jego kuzynka, Julia Olszewska z Chojnic najbliżej medalu była w dwójce K2 na 500 metrów, którą zakończyła na czwartym miejscu. W jedynce kajakarka AZS-u AWF Gorzów była dziewiąta.
Julia Olszewska oraz Norman Zezula są teraz w węgierskim Szeged, gdzie wystartowały właśnie Mistrzostwa Europy.














