Wiązanie na czas krawatów, gry w memory czy w rozpoznawanie postaci - m.in. z tym zmierzyli się w tym roku samorządowcy i uczniowie w ramach tegorocznego "Pikniku Samorządowca".
Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Dzień bez krawata" i po raz 22. zorganizowały go Samorządy Uczniowskie i nauczyciele Zespołu Szkół przy Nowym Mieście.
W pikniku tradycyjnie wzięli udział samorządowcy z powiatu, miasta i gminy Chojnice. Ci walczyli drużynowo, w ekipach mieszanych. W każdym składzie, poza radnymi i włodarzami, byli także uczniowie. Jak ci ostatni oceniają współdziałanie z urzędnikami?
- Oni mogą się od nas także wiele nauczyć i to był dobry przykład. Kiedy braliśmy udział w konkurencjach, to były takie typowe konkurencje dla młodzieży i osoby starsze mogły się znowu poczuć jak dzieci, w naszym wieku.
- Uważam, że tegoroczny piknik przebiegł dość sprawnie, były dość ciekawe atrakcje przygotowane i bardzo zgrane ekipy.
Mówią Weekend FM uczniowie Jakub Pasiński i Malwina Dolna.














