Później, niż inni włodarze, ale już oficjalnie wójtem gminy Borzytuchom został Jarosław Garbicz. Swoje ślubowanie złożył na wczorajszej (4.06) drugiej sesji rady tej gminy. Włodarz ślubował z opóźnieniem, ponieważ dokończenie obowiązków służbowych kolidowało z objęciem funkcji na początku maja.
Dziękuję mieszkańcom za obdarzenie mnie tak ogromnym mandatem zaufania. Czuję, że niosę na plecach ogromny balast odpowiedzialności za naszych mieszkańców. Tym bardziej jestem zmotywowany do tego, żeby was nie zawieść. Ale w pojedynkę byłoby to trudne, dlatego chciałem podziękować radnym za odwagę i podjęcie wyzwania i chęć zaangażowania się na rzecz naszych mieszkańców i rozwoju naszej gminy.
Mówi nowy wójt gminy Borzytuchom Jarosław Garbicz.
Na tej samej sesji ustalono także wynagrodzenie włodarza. Padła tylko jedna propozycja przewodniczącego rady Macieja Lisowskiego. Poparło ją 14tu radnych, przy jednym głosie wstrzymującym. Wynagrodzenie zasadnicze wyniesie 9 tys. 225 zł, co stanowi 90 procent możliwego maksymalnego wynagrodzenia. Prócz tego wójt otrzyma 3 tys. 150 zł dodatku funkcyjnego oraz 3 tys. 712 zł dodatku specjalnego. Będzie mu także przysługiwać dodatek za wysługę lat.










