Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu trzech pojazdów na drodze wojewódzkiej 214 w powiecie kościerskim. Do zdarzenia doszło w czwartek (16.05.) około godz. 18.50 w miejscowości Kościerzyna - Wybudowanie - mówi Weekend FM rzecznik KPP w Kościerzynie asp. sztab. Piotr Kwidziński:
Policjanci ustalili, że kierujący Toyotą 52-latek nie zachował należnych środków ostrożności i najechał na tył Forda, kierowanego przez 21-letniego mężczyznę. Ford dokonywał skrętu w lewo. Siła uderzeniowa była tak duża, że samochód Ford zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bocznie z samochodem marki Volkswagen, kierowanym przez 29-latka.
Do szpitala z obrażeniami ciała trafili 52 – latek z Toyoty, a także kierowca i pasażer z Volkswagena. Wiadomo, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kościerska policja.














