Chojniccy harcerze wyjechali na służbę do Monte Cassino. W wyprawie bierze udział 30-osobowa grupa z dwóch jednostek: 42 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Wicka Frelichowskiego oraz 40 Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego. Od dziś (14.05.) przez najbliższe osiem dni harcerze odkrywać będą uroki m.in. takich miast, jak Rzym, Wenecja, Werona czy Piza.
- Jedziemy na Monte Casino, alby pełnić wartę przy grobach. Będziemy też tam pomagali seniorom, będziemy podawali wodę.
- Jakie emocje temu towarzyszą?
- Cieszymy się, że jedziemy.
- Będzie można fajnie się pobawić z harcerzami i skautami z całego świata.
Mówią reporterce Weekend FM Olgierd i Dominik z Hufca ZHP Chojnice.














