Była msza święta, oficjalne uroczystości na stadionie, medale i odznaczenia - druhowie z gminnych jednostek OSP w Sępólnie Krajeńskim świętowali wczoraj (12.05) Dzień Strażaka.
Strażacy otrzymali między innymi medale za długoletnią służbę i podziękowania od władz samorządowych.
Pragnę podziękować za ofiarność i trud, jakie wkładacie wypełniając swój obowiązek. Za utrzymywanie nieustannej gotowości bojowej, by w każdej chwili stanąć na posterunku i nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Niech święty Florian otacza was swoją opieką, niech każda akcja kończy się bezpiecznym powrotem.
Mówił w trakcie uroczystości prezes gminnego związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sępólnie Tobiasz Świniarski.
Dzień wcześniej w trakcie obchodów wojewódzkich w Koronowie sępoleńscy ochotnicy otrzymali między innymi brązową odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" oraz złoty znak związku.














