
- środa, 24 kwietnia 2024 7:05
Chojnice
Dziś (24.04) kulminacja chojnickich obchodów Dnia Ziemi. Pierwsze atrakcje ruszają w Chojnickim Centrum Kultury o godz. 10:00
Po południu wydarzenie przenosi się do Centrum Edukacyjno -Wdrożeniowego.
Chojnickie Centrum Kultury i Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe - w tych dwóch miejscach odbędą się dziś (24.04.) w Chojnicach najważniejsze wydarzenia związane z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi. Przygotowały je stowarzyszenia "Charzy..." oraz Chojnicki Alarm dla Klimatu. Na początek zapraszają o godz. 10.00 do holu ChCK:
Wszystkim mieszkańcom zaproponujemy zabawy i gry. Każdy kto przyjdzie otrzyma kartę zadań i jeśli zdobędzie choćby jedną pieczątkę to otrzyma eko-upominek. O godz. 10:00 zaprosimy przedszkolaków na spektakl teatralny Teatru Gargulec z Gdańska - i to będzie przedstawienie pt. "Ratujmy las". O godz.12:00 wyświetlamy film dla klas IV-VI pt. "Wiki i jej sekret" – to jest film przyrodniczo-przygodowy.
Bożena Stępień
Mówi Weekend FM Bożena Stępień ze stowarzyszenia "Charzy...".
W Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym na ciekawych czekają natomiast dwie wyjątkowe lekcje przyrody - o godz. 17.00 i 18.00 będzie tu można posłuchać Marcina Kostrzyńskiego, przyrodnika, autora książek i uczestnika programu telewizyjnego "Marcin z lasu".
Ostatnim akcentem tegorocznego Dnia Ziemi będzie natomiast sobotnie (27.04) sprzątanie rzeki Chociny.
Wszystkie proponowane przez stowarzyszenia wydarzenia są bezpłatne.
- niedziela, 15 czerwca 2025 17:14
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
- niedziela, 15 czerwca 2025 10:40
Chojnice
Opowiem Ci historię, odcinek 179, specjalny. 750-lecie Chojnic, wiek XVIII
- niedziela, 15 czerwca 2025 8:46
Gmina Brusy
Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus otrzymał dotację na stroje rybackie
- niedziela, 15 czerwca 2025 8:44
Gmina Czersk
Gmina Czersk realizuje utwardzanie kilku odcinków dróg asfaltowych. Powstaną w siedmiu lokalizacjach
- niedziela, 15 czerwca 2025 8:38
Sport ◆ Chojnice
Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży
- 24
- sobota, 14 czerwca 2025 18:00
Gmina Czersk
Sołectwo Zapora w gminie Czersk świętuje pierwszy rok istnienia. Impreza jest połączona z Dniem Dziecka i powitaniem lata (FOTO)
- sobota, 14 czerwca 2025 8:50
Sport ◆ Gmina Chojnice
Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
- sobota, 14 czerwca 2025 8:43
Gmina Chojnice
W niedzielę (15.06.) piknik pod koroną dębu Aleksander w Jarcewie
- 18
- piątek, 13 czerwca 2025 23:34
Gmina Czersk
Przedszkole w Łęgu gotowe na przyjęcie dzieci. Obiekt został symbolicznie otwarty po raz drugi (FOTO)
- piątek, 13 czerwca 2025 13:42
Chojnice
W Chojnicach dzisiaj i jutro (13-14.06) zbiórka tekstyliów. Mobilny punkt stanął w Parku Tysiąclecia
- 10
- piątek, 13 czerwca 2025 10:40
Chojnice
W Grudziądzu upamiętniono Irenę Szydłowską. Łączniczka AK była jedną z ofiar zagłady w chojnickiej Dolinie Śmierci (FOTO)
- piątek, 13 czerwca 2025 9:30
Gmina Konarzyny
"Wnętrze budynku będzie bardziej współczesne". Trwa remont w Bibliotece - Ośrodku Kultury w Konarzynach (ROZMOWA)
- piątek, 13 czerwca 2025 8:51
Gmina Brusy
W piątek (13.06.) Disco Party dla młodzieży w Brusach. To taneczne rozpoczęcie wakacji
- piątek, 13 czerwca 2025 8:22
Gmina Czersk
W sobotę (14.06) festyn na powitanie lata oraz pierwsza rocznica powstania sołectwa Zapora, w gminie Czersk
- piątek, 13 czerwca 2025 7:11
Gmina Chojnice
Dziś (13.06) inwestycyjny objazd po gminie Chojnice. Radni i urzędnicy zobaczą m.in. przyszły stadion w Lichnowach
- 50
- czwartek, 12 czerwca 2025 17:27
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka w finale! Pokonała Świt Szczecin 5:3 i zagra z Wieczystą Kraków o awans na zaplecze Ekstraklasy (RELACJA, FOTO)
- czwartek, 12 czerwca 2025 14:51
Muzyka ◆ Chojnice Pod patronatem WEEKEND FM
Grzegorz Niemczyk z Chojnic realizuje swoje muzyczne marzenia. Dziś zaprezentował nową piosenkę w Weekend FM
- 10
- czwartek, 12 czerwca 2025 14:37
Gmina Brusy
Prace na moście w Męcikale, w gminie Brusy przebiegają zgodnie z harmonogramem (FOTO)
- czwartek, 12 czerwca 2025 11:39
Gmina Chojnice
Dąb Aleksander z Jarcewa, w gminie Chojnice, walczy o tytuł polskiego Drzewa Roku 2025
- czwartek, 12 czerwca 2025 11:23
Chojnice
Jest propozycja nadania tytułów Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice Antoniemu Szlandze i Andrzejowi Schulzowi
- czwartek, 12 czerwca 2025 10:37
Powiat chojnicki
Obywatel Gruzji przebywał w Polsce nielegalnie. Wpadł dzięki czujności dzielnicowej z Brus
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
8:38Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży
8:55Borowiacka Dycha po raz pierwszy w Tucholi. W sobotę (14.06) bieg ulicami miasta
8:50Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
8:41W niedzielę (15.06) Triathlon Przechlewo. Będą utrudnienia dla kierowców
Ostatnio dodane artykuły:
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
12:58Nieszczęśliwy wypadek w Pile w gminie Gostycyn. Kierowca zerwał linię energetyczną i został poparzony
10:40Opowiem Ci historię, odcinek 179, specjalny. 750-lecie Chojnic, wiek XVIII
8:47W poniedziałek (16.06.) w człuchowskim zamku spotkanie z dr Olgą Solarz. Autorką reportażu "Dzikie Pole. Wojenna opowieść"
8:46Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus otrzymał dotację na stroje rybackie
8:45Zakończył się remont ulicy Ogrodowej w Sępólnie Krajeńskim (FOTO)
8:44Gmina Czersk realizuje utwardzanie kilku odcinków dróg asfaltowych. Powstaną w siedmiu lokalizacjach
8:43Nabiera tempa budowa kompleksu boisk sportowych w Nowej Karczmie
8:41OSP w Trzebielinie doczeka się nowego wozu bojowego. Pojazd ma trafić do jednostki jeszcze w tym roku
8:38Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży