W chojnickim ratuszu podpisano umowę koalicyjną. Solidarnościowy pakt zawarli nowi radni z KWW Arseniusza Finstera i Koalicji Obywatelskiej

Umowa koalicyjna określa także nazwiska radnych mających przewodniczyć poszczególnym komisjom.

W chojnickim ratuszu podpisano umowę koalicyjną. Solidarnościowy pakt zawarli nowi radni z KWW Arseniusza Finstera i Koalicji Obywatelskiej
fot. Anna Zajkowska

Galeria zdjęć, fot. Anna Zajkowska

  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska
  • fot. Anna Zajkowska

Partnerska większość w nowej Radzie Miejskiej w Chojnicach podpisała dziś (17.04.) umowę koalicyjną. Na mocy dokumentu w prezydium rady pozostać mają Renata Dąbrowska z KWW Arseniusza Finstera oraz Jan Koperski z Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczącym gremium ma być Maciej Polasik, również z Koalicji Obywatelskiej.

My, jako Koalicja Obywatelska jesteśmy i byliśmy zawsze naturalnym koalicjantem dla komitetu Arseniusza Finstera. Mam nadzieję, że ta koalicja będzie koalicją zgodną, a jak w każdej rodzinie zawsze też się pojawiają pewne problemy, zgrzyty, ale rzecz jest taka żeby mieć do siebie wzajemne zaufanie i potrafić rozwiązywać konflikty te duże czy też te mniejsze. Jesteśmy przekonani o tym, że to będzie dobra kadencja przede wszystkim dla mieszkańców.

Marek Szczepański

Mówił podczas podpisania dokumentu wiceprzewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej starosta chojnicki Marek Szczepański.

Umowa koalicyjna określa także nazwiska radnych mających przewodniczyć poszczególnym komisjom. Tę funkcję pełnić mają: Sebastian Matthes, Bogdan Kuffel, Kazimierz Jaruszewski i Iwona Skocka z KWW Arseniusza Finstera oraz Maciej Bonna, Andrzej Plata, Marek Szank, i Jan Koperski z KO. Dwóm komisjom przewodniczyć mają radni z Prawa i Sprawiedliwości.

Koleżanka i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że chcą być opozycją, która chce współpracować. Zaproponowałem moim koalicjantom i moim radnym, żebyśmy też dwie komisje przekazali gronu radnym z PiS.

Arseniusz Finster

Mówił burmistrz Arseniusz Finster. Radni PiS na tę ofertę przystali.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno