
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoKażdy z nich otrzyma dofinansowanie wynoszące około 40% przedstawionego kosztorysu.
Ocieplenie ścian, nowe elewacje, odtworzenie drzwi, dachu i ogrodzenia - to zadania, jakie w nowym rozdaniu zgłosili do chojnickiego ratusza właściciele zabytkowych kamienic.
W tym roku na konserwację, remonty lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych np. w Gminnej Ewidencji Zabytków samorząd przeznaczył 470 tys. zł. Z pieniędzy tych skorzysta ośmiu właścicieli prywatnych kamienic. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie wynoszące około 40 procent przedstawionego kosztorysu.
- Mieliśmy zgłoszonych 9 wniosków na obiekty do konserwacji i restauracji na kwotę ponad 1 mln 299 tys. zł. Przyznaliśmy dofinansowanie dla ośmiu obiektów, głównie są to elewacje frontowe budynków, ale też konserwacja zabytkowych ogrodzeń czy konserwacja stolarek drzwiowych.
Marlena Pawlak
Mówi Weekend FM miejski konserwator zabytków Marlena Pawlak.
Nową elewację wraz z odtworzeniem detali otrzymają kamienice przy ulicach Strzeleckiej, Mickiewicza, Piłsudskiego, Świętopełka i Kościuszki.
Ponadto w kamienicach przy ulicach Świętopełka i 31 Stycznia odtworzone na podstawie archiwów zostaną zabytkowe drzwi, a przy ul. Mickiewicza - ogrodzenie.
Słuchaj w: