Strażacy ochotnicy z Krosnowa i Dąbrówki mają powodowy do zadowolenia. Gmina Borzytuchom w najbliższych miesiącach zrealizuje inwestycje w budynki dla druhów. Zupełnie nowa remiza powstanie w Krosnowie.
Remiza będzie dosyć obszerna, bo będzie miała przedział na samochód bojowy, już taki 9 metrowy, czyli dosyć duży samochód będzie można tam wstawić, a także zaplecze socjalne dla strażaków, część taką szkoleniową. Również szafki, również pomieszczenia takie jak prysznic czy łazienka. Budynek będzie nowoczesny, bardzo przestronny, wygodny, przyjazny wszelkim działaniom pożarniczym.
Mówi Weekend FM wójt gminy Borzytuchom Witold Cyba.
Wykonawca robót zrealizuje zadanie za kwotę 1 mln 130 tys. zł. Ma na to 9 miesięcy.
Druga z inwestycji to remont remizy w Dąbrówce. Zostanie w niej zamontowane nowe ogrzewanie, powstanie nowe zaplecze, przebieralnia i część szkoleniowa. Prócz tego modernizacja obejmie dach i elewację budynku. Zadanie będzie kosztowało niecałe 160 tys. zł.
Gmina Borzytuchom pozyskała na inwestycje dofinansowanie w kwocie 1 mln 400 tys. zł. z Polskiego Ładu. Dzięki oszczędnościom przetargowym zakres prac w Dąbrówce będzie można trochę rozszerzyć.










