Konkurenci w wyborach na burmistrza Człuchowa Ryszard Szybajło i Mariusz Przyszlak zapowiadają współpracę (ROZMOWA)

Konkurenci w wyborach na burmistrza Człuchowa Ryszard Szybajło i Mariusz Przyszlak zapowiadają współpracę ROZMOWA
fot. Wojciech Piepiorka

"Nie traktuję ich już jako konkurentów, ale partnerów" - tak nowy-stary burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło wypowiada się o komitecie swojego kontrkandydata w wyborach Mariusza Przyszlaka. Ryszard Szybajło został wybrany na swoją piątą kadencję, ale komitet jego rywala ma 10 na 15 mandatów w Radzie Miejskiej. Zresztą Mariusz Przyszlak, który zdobył mandat radnego - również deklaruje współpracę.

- Zgoda buduje i jak będzie pełne zrozumienie, to na tym skorzystają mieszkańcy, a dla mnie jakieś niedomówienia i niesnaski to trzeba sobie zostawić już jako czas przeszły. Kampania wyborcza kieruje się swoimi prawami. Ja liczę na współpracę. Będę dążył do tego, żeby ta współpraca była bardzo dobra.
- Nie chcemy tarć, bo tarcia powodują, że zblokujemy pewne rzeczy i rozwój Człuchowa stanie, a my chcemy tego rozwoju dynamicznego, więc z naszej strony deklarujemy, że jest gotowość i wola do rozmów, do współpracy, do partycypacji. Wierzę, że z drugiej strony także będzie taka wola i te po prostu rozmowy nas czekają.

Ryszard Szybajło i Mariusz Przyszlak

Mówią Weekend FM Ryszard Szybajło i Mariusz Przyszlak.

Ten pierwszy potwierdza, że to definitywnie jego ostatnia kadencja. Drugi nie przesądza z kolei, czy zostanie w nowej kadencji przewodniczącym Rady Miejskiej w Człuchowie.

Więcej na ten temat:

Mieszkańcy Człuchowa zastanawiają się, jak będzie wyglądała powyborcza układanka w mieście. Dotychczasowy burmistrz Ryszard Szybajło obronił stanowisko, ale stracił większość w Radzie Miejskiej na rzecz komitetu swojego konkurenta Mariusza Przyszlaka. Czy to oznacza przepychanki przez całą nadchodzącą kadencję? A może nowi radni ułożą sobie współpracę z burmistrzem? O tym z Ryszardem Szybajłą i Mariuszem Przyszlakiem rozmawiał reporter Weekend FM Wojciech Piepiorka:

Rozmowa z Ryszardem Szybajłą i Mariuszem Przyszlakiem

A z burmistrzem Człuchowa Ryszardem Szybajłą i radnym Mariuszem Przyszlakiem rozmawiał Wojciech Piepiorka.

Zobacz także:

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno