
- poniedziałek, 8 kwietnia 2024 12:25
Sępólno Krajeńskie
Waldemar Stupałkowski i Krzysztof Szulc zmierzą się w drugiej turze wyborów na burmistrza Sępólna Krajeńskiego (AKTUALIZACJA)
Pierwszą turę wyborów wygrał Waldemar Stupałkowski, ale zdobył zbyt małą liczbę głosów, by objąć mandat.
Waldemar Stupałkowski i Krzysztof Szulc zmierzą się w drugiej turze wyborów na burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Na tego pierwszego zagłosowało 2773 mieszkańców, a na drugiego 1648, co stanowi odpowiednio 47,80% oraz 28,41% wszystkich głosów.
Pozostali kandydaci, tj. Marcin Gulka oraz Mariola Turek uzyskali odpowiednio 803 (13,84%) i 577 (9,95%) głosów.
Frekwencja w wyborach na burmistrza Sepólna Krajeńskiego wyniosła 48,90%.
Burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski zapowiada pełną mobilizację przed drugą turą, a jego konkurent Krzysztof Szulc nie kryje zaskoczenia
Waldemar Stupałkowski zapowiada pełną mobilizację przed drugą turą wyborów na burmistrza Sępólna Krajeńskiego. Obecny włodarz zmierzy się w niej z Krzysztofem Szulcem:
- Przede wszystkim chciałem bardzo podziękować za oddane głosy na mnie w pierwszej turze. Przed nami teraz druga tura wyborów, więc pełna mobilizacja, bardzo proszę wszystkich o jak największy udział, bo liczy się też i frekwencja i każdy głosi i proszę też o to, żeby ci, którzy głosowali na innych kandydatów, aby rozważyli możliwość oddania głosu na moją osobę.
Waldemar Stupałkowski
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski, który zdobył niespełna 48 proc. głosów.
W drugiej turze urzędujący włodarz zmierzy się z Krzysztofem Szulcem, który nie kryje zaskoczenia z tak dużego poparcia:
- Jestem zaskoczony, jest to dla mnie olbrzymie wyróżnienie, tym bardziej, że mam świadomość, jak długo jestem na tym rynku, ale też jestem tego świadomy, jak spoczywa na mnie w tej chwili odpowiedzialność i wiem, że nie mogę zawieźć moich wyborców, którym jeszcze raz stokrotnie dziękuję. Dziękuję też przy okazji całemu mojemu sztabowi, rodzinie, bo było to dla mnie olbrzymie wyzwanie.
Krzysztof Szulc
Na Krzysztofa Szulca zagłosowało niemal 29% mieszkańców gminy Sępólno Krajeńskie.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- niedziela, 7 grudnia 2025 8:26
Gmina Więcbork
W Więcborku odbędzie się dziś (7.12.) doroczny Jarmark Mikołajkowy
- niedziela, 7 grudnia 2025 8:23
Gmina Więcbork
Władze Więcborka pytają mieszkańców, kto ma być gwiazdą przyszłorocznych dni miasta
- sobota, 6 grudnia 2025 8:18
Gmina Kamień Krajeński
Władze Kamienia Krajeńskiego zapraszają dziś (6.12) na Mikołajki
- sobota, 6 grudnia 2025 8:18
Gmina Sępólno Krajeńskie
Znamy tegoroczne zasady odśnieżania dróg w gminie Sępólno Krajeńskie
- 11
- piątek, 5 grudnia 2025 19:50
Sępólno Krajeńskie
Do Sępólna Krajeńskiego przyjechał święty Mikołaj. Było wspólne śpiewanie i rozświetlenie choinki (FOTO)
- piątek, 5 grudnia 2025 9:18
Sępólno Krajeńskie
Znamy już założenia przyszłorocznego budżetu gminy Sępólno Krajeńskie. "Wydatki majątkowe stanowią dosyć pokaźną pozycję naszego przyszłorocznego budżetu" (ROZMOWA)
- piątek, 5 grudnia 2025 8:42
Sępólno Krajeńskie
Św. Mikołaj odwiedzi dziś (5.12) po południu Sępólno Krajeńskie
- piątek, 5 grudnia 2025 8:36
Powiat sępoleński
Wrack Race Team Runowo Krajeńskie zaprasza jutro (6.12) na mikołajkowe wyścigi wraków samochodowych
- piątek, 5 grudnia 2025 6:56
Sępólno Krajeńskie
Poprawia się sytuacja finansowa Zakładu Transportu i Usług w Sępólnie Krajeńskim. "Nie wyrabiają się z zamówieniami" - mówi burmistrz
- czwartek, 4 grudnia 2025 12:20
Gmina Więcbork
W przyszłym roku nie będzie podwyżki podatków i opłat lokalnych w gminie Więcbork. Niektóre nawet spadną
- czwartek, 4 grudnia 2025 10:24
Sępólno Krajeńskie
Warsztat Terapii Zajęciowej z Sępólna Krajeńskiego zaprasza w piątek 5 grudnia na doroczny kiermasz bożonarodzeniowy
- czwartek, 4 grudnia 2025 6:54
Sępólno Krajeńskie
W Sępólnie Krajeńskim pojawił się inwestor zainteresowany budową biogazowni. "Będzie musiał bardzo dokładnie przemyśleć lokalizację"
- środa, 3 grudnia 2025 11:54
Gmina Więcbork
Rada Miejska Więcborka zgodziła się na podwyżkę opłaty śmieciowej na przyszły rok o 4 zł od osoby
- środa, 3 grudnia 2025 9:18
Sępólno Krajeńskie
Na Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim stanęła chatka Świętego Mikołaja
- wtorek, 2 grudnia 2025 10:56
Gmina Więcbork
Rozpoczęła się budowa ścieżek rowerowych w gminie Więcbork przy drogach wojewódzkich 241 i 242
- poniedziałek, 1 grudnia 2025 11:16
Powiat sępoleński
Rada Powiatu sępoleńskiego uchwaliła 900-złotową podwyżkę dla starosty Jarosława Tadycha
- poniedziałek, 1 grudnia 2025 10:39
Powiat sępoleński
Dwoje sępoleńskich policjantów nagrodzonych "Kryształowym sercem" za postawę ratującą życie i zdrowie
- piątek, 28 listopada 2025 10:09
Sępólno Krajeńskie
Rada Miejska Sępólna Krajeńskiego apeluje do premiera o działania mające na celu wsparcie rolników
- piątek, 28 listopada 2025 10:05
Sępólno Krajeńskie
W sępoleńskiej bibliotece dziś (28.11) premiera książki Łukasza Jakubowskiego o rodzinie Prądzyńskich ze Skarpy
- piątek, 28 listopada 2025 7:49
Sępólno Krajeńskie
Nie będzie pół godziny bezpłatnego parkowania w centrum Sępólna Krajeńskiego. Rada Miejska wycofała się ze zmian w regulaminie strefy
- 7
- środa, 26 listopada 2025 10:11
Sępólno Krajeńskie
Władze Sępólna Krajeńskiego przywitały nowo narodzonych mieszkańców gminy (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
17:10"Niech żałują ci, którzy nie przyszli". Przeżyjmy to jeszcze raz. Posłuchajcie reportażu o tym, jak Chojniczanka ograła Koronę Kielce
14:21Sensacja w Chojnicach! Chojniczanka w ćwierćfinale Pucharu Polski! Po rzutach karnych wyeliminowała Koronę Kielce. "Prezent dla kibiców" (RELACJA, FOTO)
8:27Chojniczanka staje do walki o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Postara się o sensację w meczu z Koroną Kielce
7:36Ponad 70 szachistów rywalizowało o Grand Prix Ziemi Chojnickiej. Najlepszy z miejscowych był Krzysztof Bankert (FOTO)
22:22Lekcja od lidera. KPR Żukowo wygrał z Handballem w Czersku 36:18. "Przeciwnik jest o klasę lepszy" (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
8:45Jest tradycyjna akcja stowarzyszenia "Charzy.." - można zostać św. Mikołajem dla osób starszych i samotnych
8:26W Więcborku odbędzie się dziś (7.12.) doroczny Jarmark Mikołajkowy
8:23Przez cały tydzień trwać będzie Bożonarodzeniowy Jarmark z DRUTEX-em w Bytowie
8:23Władze Więcborka pytają mieszkańców, kto ma być gwiazdą przyszłorocznych dni miasta
8:23Będzie sześć nowych słupów ogłoszeniowych w Człuchowie. Staną w różnych częściach miasta
8:22Radny z Tucholi wnioskuje o ograniczenie używania petard
8:00Ekolożki ze Stowarzyszenia "Charzy" w urzędzie gminy Chojnice. Podziękowały za głosowanie w konkursie na "Drzewo Roku"
18:15"3...2...1". Mikołaj wraz z dziećmi uroczyście rozświetlili choinkę na chojnickim rynku. "Żeby spełniły się wszystkie wasze marzenia" (FOTO)
8:53Dziś (6.12) Mikołajki i jarmark świąteczny w Czersku. Przybędzie Mikołaj i zaśpiewa Magda Steczkowska
8:19Jarmark z rękodziełem, występy artystyczne, animacje i warsztaty. Ciekawie zapowiadają się Mikołajki nad Jeziorem Wielewskim






























