
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoDo zdarzenia doszło wczoraj (8.03).
Prokuratura Rejonowa w Chojnicach wszczęła dziś (9.03.) śledztwo w sprawie zabójstwa 68-letniego mieszkańca Chojnic. Jak potwierdza Weekend FM prokurator rejonowy Mirosław Orłowski, w piątek (8.03.) po południu zwłoki mężczyzny zostały ujawnione przez właścicielkę domu jednorodzinnego na jednym z osiedli. Mężczyzna miał wykonywać prace dekarskie na terenie posesji.
Na tę chwilę mogę powiedzieć, że wszystkie nasze ustalenia wskazują, iż sprawcą jest 35-letni mieszkaniec Chojnic, który w tymże domu wynajmował pokój. W trakcie oględzin, których dokonywaliśmy wczoraj na miejscu na ciele pokrzywdzonego zostały ujawnione - a w szczególności głowy - liczne rany tłuczone. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie powiedzieć jaki był motyw działania sprawcy.
Mirosław Orłowski
Mówi Weekend FM szef chojnickiej prokuratury Mirosław Orłowski.
Jak dodaje, podejrzewany o zabójstwo 35-latek z miejsca zdarzenia odjechał samochodem ofiary. Pojazd porzucił w lesie na terenie powiatu kościerskiego. Ujęty został ok. 21.30 w Gdyni.
Czynności procesowe z zatrzymanym 35-latkiem są zaplanowane na niedzielę (10.03.). Sekcja zwłok ofiary odbędzie się we wtorek (12.03.).
Mieszkaniec Chojnic ofiarą morderstwa. W piątek (8.03.) od godziny 15.00 policjanci pracowali w jednym z mieszkań, w którym ujawnione zostały zwłoki 68-latka. Pod nadzorem prokuratora na miejscu zdarzenia czynności prowadzili śledczy, technik kryminalistyki oraz kryminalni.
Policjanci, dzięki zdobytym informacjom i współpracy z funkcjonariuszami z innych jednostek, zatrzymali wczoraj ok. godziny 21.30, w Gdyni do tej sprawy 35-letniego mężczyznę, który - jak ustalili policjanci - może mieć związek ze śmiercią mieszkańca Chojnic. Policjanci pracują nad sprawą, przesłuchują świadków oraz ustalają okoliczności tego zdarzenia.
Magdalena Zblewska
Mówi Weekend FM oficer prasowy chojnickiej policji Magdalena Zblewska.
Czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną dopiero zostaną przeprowadzone.
"Ciało 68-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które wyjaśnią co było bezpośrednią przyczyną zgonu" - dodaje Weekend FM Magdalena Zblewska.
Słuchaj w: