
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoNa ukończeniu są inwestycje, które mają pomóc znacznie obniżyć koszty utrzymania obiektu.
Basen w Człuchowie za miesiąc ma być już otwarty. Wznowienie działalności pływalni z początkiem kwietnia - a więc niecały rok po jej zawieszeniu - zapowiedział w czasie ostatniej (29.02.) sesji Rady Powiatu starosta człuchowski Aleksander Gappa.
Jak dodał, na ukończeniu są inwestycje, które mają pomóc znacznie obniżyć koszty utrzymania obiektu. Chodzi m.in. o budowę instalacji fotowoltaicznej, modernizację technologii basenowej i wymianę okien. Samorząd wydał na ten cel 2 mln 270 tys. zł, z czego 2 mln stanowiło rządowe dofinansowanie:
- Do 10 marca powinniśmy dobiegać do odbiorów. Procedura uruchomienia praktycznie basenu będzie trwała około 10 dni do 2 tygodni, więc sprawa otwarcia basenu 1 kwietnia jest w tej chwili aktualna i będziemy starali się te tematy dopracować, żeby to się stało faktem.
Aleksander Gappa
Mówił do radnych starosta człuchowski Aleksander Gappa. I zapowiedział jednocześnie, że sąsiadujące z basenem sztuczne lodowisko w Człuchowie będzie czynne tylko do jutra (3.03).

Słuchaj w: