
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoFortepian trafił do Więcborka na zasadzie użyczenia.
125-letni fortepian koncertowy - taki niezwykły prezent otrzymał od Andrzeja Dobbera Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Przypomnijmy, że Andrzej Dobber - to pochodzący z tego miasta śpiewak operowy, uznawany za najlepszy baryton świata.
Instrument ma być wykorzystywany między innymi na potrzeby organizowanego w Więcborku już od trzech lat Mistrzowskiego Kursu Wokalnego.
- Jesteśmy umówieni ze stroicielem, z renowatorem. Jest to pan, który obsługuje Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. Według oceny państwa Dobber jest to fortepian, na którym można w tej chwili grać i tak faktycznie jest. On wymaga troszeczkę poprawek takich bardziej stolarskich. Ten fortepian będzie wykorzystywany w naszej sali na potrzeby koncertowe.
Joanna Soja - Tońska
Mówi Weekend FM dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku Joanna Soja - Tońska.
Fortepian trafił do Więcborka na zasadzie użyczenia do pełnego wykorzystania na potrzeby tutejszego ośrodka kultury.

Słuchaj w: