
- środa, 7 lutego 2024 11:13
Człuchów
Burmistrz Debrzna Wojciech Kallas zmienia zdanie i nie będzie się ubiegał o reelekcję
Wojciech Kallas będzie jutro po godz. 9.00 gościem w naszym studiu.
Choć ponad rok temu zapowiedział, że będzie się starał o wybór na swoją trzecią kadencję, to teraz wycofuje się ze startu w wyborach samorządowych. Burmistrz Debrzna Wojciech Kallas potwierdza Weekend FM, że zmienił zdanie i jednak nie będzie się ubiegał o reelekcję.
- To decyzja, która podjęta jest z wielkimi przemyśleniami i szalenie trudna dla mnie, a spowodowana m.in. tym, że zamierzam zaangażować się w jeden z dosyć dużych prywatnych projektów i to powoduje, że no nie da się robić dwóch rzeczy dobrze i trzeba wybrać. Ten wybór jest szalenie trudny, stąd taka moja decyzja. W pierwszej kolejności poinformowałem o tym moich współpracowników, wszystkich pracowników urzędu, ale też radnych, zwłaszcza radnych z komitetu, który razem ze mną startował w wyborach jeszcze 5,5 roku temu.
Wojciech Kallas
Mówi Weekend FM Wojciech Kallas.
A więcej o powodach i skutkach decyzji Wojciecha Kallasa dowiecie się jutro (8.02.) w porannym programie Weekend FM. Wojciech Kallas będzie po godz. 9.00 gościem w naszym studiu.
Zobacz także:
- poniedziałek, 9 stycznia 2023 10:53
Człuchów
Kolejny włodarz z powiatu człuchowskiego potwierdza start w wyborach. O reelekcję chce ubiegać się burmistrz Debrzna

- 14
- piątek, 18 lipca 2025 16:05
Sport ◆ Człuchów
Człuchowskie "smoki" mają już medale w każdym kolorze. Skompletowali już cztery krążki Mistrzostw Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi (FOTO)
- piątek, 18 lipca 2025 14:33
Człuchów
Jest śledztwo po tragicznym wypadku w Stołcznie, w gminie Człuchów. Policja ma wstępne ustalenia
- 40
- piątek, 18 lipca 2025 13:30
Człuchów
Policjanci z Człuchowa przyjmowali awanse, medale i nagrody, ale też... śpiewali. Za nami powiatowe Święto Policji (FOTO)
- piątek, 18 lipca 2025 7:18
Człuchów
Umowa podpisana. W miejscu spalonych baraków socjalnych w Człuchowie powstaną dwa nowe budynki mieszkalne
- czwartek, 17 lipca 2025 16:42
Człuchów
Tragiczny wypadek na DK 25 w Stołcznie w gminie Człuchów. Nie żyje jedna osoba, pięć jest rannych (AKTUALIZACJA, FOTO)
- czwartek, 17 lipca 2025 10:54
Sport ◆ Człuchów
Kto najszybciej wbiegnie na wieżę człuchowskiego zamku? Zapisy do Biegu Krzyżaka na ostatniej prostej
- czwartek, 17 lipca 2025 9:38
Człuchów
Ponad pół miliona złotych na plusie. Człuchowski szpital piąty rok z rzędu kończy z zyskiem
- środa, 16 lipca 2025 10:40
Gmina Czarne
Bez głosu sprzeciwu przy ocenie burmistrza Czarnego. Piotr Zabrocki z wotum zaufania i absolutorium
- wtorek, 15 lipca 2025 10:32
Gmina Czarne
Biegły wykluczył udział osób trzecich w śmierci więźnia w Zakładzie Karnym w Czarnem
- wtorek, 15 lipca 2025 7:05
Powiat człuchowski
Burmistrz Debrzna Marta Urbańska z jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania
- 3
- poniedziałek, 14 lipca 2025 15:10
Sport ◆ Człuchów
Człuchowscy kajakarze mają pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi
- poniedziałek, 14 lipca 2025 9:37
Gmina Człuchów
Bus przeładowany nielegalnymi papierosami zatrzymany pod Człuchowem
- sobota, 12 lipca 2025 19:55
Gmina Człuchów
Zdarzenie drogowe na drodze krajowej 22 w Rychnowach. Ucierpiała jedna osoba (AKTUALIZACJA)
- sobota, 12 lipca 2025 8:16
Człuchów
Prace Salvadora Dali do obejrzenia w Muzeum Regionalnym Człuchowie. Wystawa potrwa do końca lipca
- 4
- piątek, 11 lipca 2025 15:47
Gmina Człuchów
Zderzenie osobówki i busa na drodze krajowej 22 w Barkowie. Jedna osoba jest poszkodowana (FOTO)
- czwartek, 10 lipca 2025 16:07
Gmina Przechlewo
Jutro (11.07) rozpoczynają się Dni Przechlewa. W sobotę muzyczną gwiazdą będzie Gosia Andrzejewicz
- czwartek, 10 lipca 2025 12:51
Powiat człuchowski
159 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Wideorejestrator nagrał pirata drogowego w Nowosiółkach
- niedziela, 6 lipca 2025 18:31
Gmina Człuchów
Zdarzenie z udziałem ciężarówki i auta osobowego w Mosinach w gminie Człuchów
- 2
- niedziela, 6 lipca 2025 8:27
Powiat człuchowski
Do człuchowskiej policji dołączył kolejny pies tropiący
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
16:05Człuchowskie "smoki" mają już medale w każdym kolorze. Skompletowali już cztery krążki Mistrzostw Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi (FOTO)
9:21Próba generalna przed ligą. Chojniczanka rozegra u siebie sparing z trzecioligową Notecią Czarnków
10:54Kto najszybciej wbiegnie na wieżę człuchowskiego zamku? Zapisy do Biegu Krzyżaka na ostatniej prostej
9:42Zawodnicy z Chojnic z trzecim miejscem na Mistrzostwach Świata w Walking Footballu
11:13Kajakarze z Człuchowa mistrzami świata! Wywalczyli złoto w kategorii junior open
Ostatnio dodane artykuły:
16:05Człuchowskie "smoki" mają już medale w każdym kolorze. Skompletowali już cztery krążki Mistrzostw Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi (FOTO)
14:45Ruszył proces w sprawie zbrodni w Rokicinach. Oskarżeni mieli torturować Ukraińca, bo uznali go za szpiega
14:45Ruszył proces w sprawie zbrodni w Rokicinach. Oskarżeni mieli torturować Ukraińca, bo uznali go za szpiega
14:33Jest śledztwo po tragicznym wypadku w Stołcznie, w gminie Człuchów. Policja ma wstępne ustalenia
13:32Umowa na budowę lodowiska w Chojnicach podpisana. Obiekt ma być gotowy na koniec przyszłego roku
13:30Policjanci z Człuchowa przyjmowali awanse, medale i nagrody, ale też... śpiewali. Za nami powiatowe Święto Policji (FOTO)
11:48Groził śmiercią, posiadał broń i narkotyki. 35-latka szukali policjanci z Kościerzyny i kontrterroryści z Gdańska
11:33W sobotę (19.07.) jubileuszowa, 30. edycja Chojnickiej Nocy Poetów. Gwiazdą wydarzenia będzie Magda Umer
11:24W ten weekend (19-20.07) Dni Studzienic. Będą pokazy strongmanów, turniej sołectw i koncerty
9:49"Las was przywita, a ludzie ugoszczą". Nadajemy z Tucholi. Dziś startują 66. Dni Borów Tucholskich