
- poniedziałek, 5 lutego 2024 10:13
Chojnice
Do wieczora w chojnickim medyku potrwa dziś (5.02.) akcja charytatywna "Wspinanie dla Piotra"
Zbierane są pieniądze na montaż windy dla niepełnosprawnego 22-latka.
"Wspinanie dla Piotra" Dyląga z Chojnic - taka akcja charytatywno-rekreacyjna odbywa się dziś (5.02.) w sali gimnastycznej Medycznej Szkoły Policealnej w Chojnicach.
22-letni chojniczanin od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością ruchową. Porusza się na wózku inwalidzkim, a jego najpilniejszą potrzebą i marzeniem jest aktualnie montaż windy do jego mieszkania. I właśnie na tę windę są zbierane pieniądze podczas dzisiejszego (5.02.) wydarzenia.
Będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Jest to również związane z pomocą dla Piotra Dyląga, który zmaga się od wielu lat ze swoją niepełnosprawnością. Jeździ na wózku i aby przełamać kolejne bariery, konieczny jest montaż windy do jego mieszkania. Zachęcamy do tego, aby wszyscy przyłączyli się do tej akcji, a jednocześnie zmierzyli się ze ścianką wspinaczkową.
Marek Szczepański
Mówi Weekend FM starosta chojnicki Marek Szczepański. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dorosłe i młodzież. Jednak niepełnoletni muszą przyjść z prawnym opiekunem.
Wspinaczkowa akcja charytatywna potrwa do godz. 20:00.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- poniedziałek, 3 listopada 2025 21:56
Chojnice
Burmistrz Chojnic dostał podwyżkę po burzy na sesji. Opozycja stwierdziła, że włodarz na nią nie zasługuje
- poniedziałek, 3 listopada 2025 15:37
Chojnice
Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach Maciej Polasik zrezygnował z funkcji. "W trosce o swoje zdrowie"
- poniedziałek, 3 listopada 2025 12:16
Powiat chojnicki
Skoordynowana akcja chojnickiej policji. Jednego dnia udało się zatrzymać i odesłać do właściwych placówek aż 11 poszukiwanych
- poniedziałek, 3 listopada 2025 9:47
Gmina Chojnice
Przechadzał się po polu, a przez jezdnię przeszedł przy przejściu dla pieszych. Łoś wędrował w Chojniczkach (FOTO, WIDEO)
- poniedziałek, 3 listopada 2025 9:04
Chojnice
Dzisiaj (3.11) sesja Rady Miejskiej w Chojnicach. Radni zdecydują o podatkach i wynagrodzeniu burmistrza
- poniedziałek, 3 listopada 2025 8:24
Chojnice
Zacieśnia się współpraca Chojnic i Dzierżoniowa. Planowane jest partnerstwo i reaktywacja "Turnieju miast"
- poniedziałek, 3 listopada 2025 6:44
Gmina Chojnice
"Jest znacznie sprawiedliwszy niż to, co jest dzisiaj". Wójt gminy Chojnice o nowym systemie obliczania podatku śmieciowego
- 25
- niedziela, 2 listopada 2025 20:34
Sport ◆ Chojnice
Niespodziewana porażka Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" przegrały u siebie z Futsalem Szczecin 1:2. "W głowie się nie mieści" (FOTO)
- niedziela, 2 listopada 2025 8:08
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice z certyfikatem "Gminy Przyjaznej Rowerzystom". W całej Polsce otrzymało go jeszcze tylko 11 innych samorządów
- sobota, 1 listopada 2025 11:15
Powiat chojnicki
Jeden kierował autem mając blisko 3 promile, drugi prawie promil. Pijanych kierowców zatrzymała policja w naszym regionie
- sobota, 1 listopada 2025 8:55
Woj. pomorskie
Jest więcej policyjnych patroli na drogach. W regionie trwa policyjna akcja "Wszystkich Świętych"
- sobota, 1 listopada 2025 8:53
Chojnice
1 listopada to ostatni dzień chojnickiej kwesty na renowację zabytkowego krzyża na cmentarzu parafialnym
- sobota, 1 listopada 2025 8:53
Gmina Chojnice
Strażacy znowu pomogą dziecięcej onkologii w Bydgoszczy. W tym roku akcję inicjuje koncert charytatywny
- sobota, 1 listopada 2025 8:53
Gmina Chojnice
Kolejna wieś w gminie Chojnice chce się stać sołectwem. Tym razem to Szlachetna
- sobota, 1 listopada 2025 0:22
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka pokonała Zagłębie w Sosnowcu 2:0. To czwarty z rzędu mecz bez porażki. "Nastawienie, determinacja, charakter"
- piątek, 31 października 2025 14:46
Gmina Brusy
Od dzisiaj (31.10) wprowadzono czasowe zmiany organizacji ruchu przy cmentarzu w Brusach
- piątek, 31 października 2025 14:06
Gmina Chojnice
Pożar w Gockowicach w gminie Chojnice. Płomienie pojawiły się w budynku gospodarczym
- piątek, 31 października 2025 9:24
Powiat chojnicki
Dla kierowców dobre oświetlenie i rozwaga, a dla młodzieży umiar w Halloween. Kilka porad policji na najbliższe dni (ROZMOWA)
- piątek, 31 października 2025 9:15
Chojnice
Wypadek na ulicy Staroszkolnej w Chojnicach. Kierowca podczas cofania najechał na starszą kobietę
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
13:36Ekstraklasowa Korona Kielce będzie rywalem Chojniczanki w 1/8 finału Pucharu Polski. To wynik dzisiejszego (4.11) losowania
9:40Nasi czwartoligowcy bez punktów. Porażki Bytovii, Piasta i rezerw Chojniczanki
20:34Niespodziewana porażka Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" przegrały u siebie z Futsalem Szczecin 1:2. "W głowie się nie mieści" (FOTO)
8:09Wicelider zagra z ósmą drużyną I ligi. Red Devils Chojnice podejmą Futsal Szczecin
0:22Chojniczanka pokonała Zagłębie w Sosnowcu 2:0. To czwarty z rzędu mecz bez porażki. "Nastawienie, determinacja, charakter"
Ostatnio dodane artykuły:
21:00Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Pociąg potrącił osobę, która weszła na tory
13:21Skontrolowali pół tysiąca kierujących. Kościerska policja podsumowuje ostatnie działania na drogach
13:19Wspólna akcja kościerskich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Gdyni. Działania są wymierzone w nielegalny hazard
13:12Nieobyczajny wybryk nauczycieli z Tucholi w komisji dyscyplinarnej. Posiedzenia zaplanowano na styczeń
11:35Syn dziwnie się zachowywał, matka zadzwoniła po policjantów. Mieszkaniec gminy Kołczygłowy był po narkotykach
10:47Wójt Rzeczenicy Marcin Szulc dostał ponad 21-procentową podwyżkę. Wzrost pensji umożliwiło znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów
10:36Goście z kilku województw i z innych państw przyglądali się, jak na co dzień funkcjonuje sępoleński żłobek (FOTO)
10:28Czy w przyszłym roku w Kościerzynie nie wzrosną stawki lokalnych podatków? Nad tym pracują teraz urzędnicy
9:20Był MOPS, będzie CUS. Z początkiem nowego roku w Kościerzynie powstanie nowa jednostka - Centrum Usług Społecznych (ROZMOWA)
7:55Jest deklaracja inwestora, że odsunie się z farmą fotowoltaiczną od zabudowań mieszkańców Słupów koło Tucholi






























