Dr Radosław Flisikowski pośmiertnie odznaczony przez Radę Gminy Kościerzyna medalem i odznaką "Złoty Laur". Decyzja w tej sprawie była jednomyślna. Uzasadnienie uchwały przytoczył przewodniczący Rady Andrzej Bober:
Był jednym z założycieli Kościerskiego Klubu Morsów "Forrest Gump". To dzięki niemu m.in. wielu mieszkańców pokochało zdrowe, zimowe kąpiele. Jego aktywność wzmacniała rozwój partnerski gminy Kościerzyna z gminą Pniewy poprzez wspólne dzielenie pasji do morsowania. Pomysłodawca i organizator odbywających się co roku Biegów Morsa w Garczynie.
Wśród licznych dokonań znanego lekarza i społecznika wymieniono również pracę na rzecz Osady Burego Misia i Caritasu. Dzięki zaangażowaniu dra Radosława Flisikowskiego powstała także kościerska trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która swój początek i koniec ma w Osadzie Burego Misia.
Dr Radosław Flisikowski zginął tragicznie 22 października ubiegłego roku. Został potrącony na przejściu dla pieszych.
Odznaczenie zostanie przekazane rodzinie zmarłego lekarza 18 lutego w Garczynie podczas tegorocznej edycji Biegu Morsa.















