Napadł na 18-latka, bił go, kopał i zabrał telefon. Teraz 20-latkowi z powiatu kościerskiego grozi do 15 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w jednej z restauracji na terenie Kościerzyny:
- Oficer dyżurny natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli zapisy monitoringu, przesłuchali świadków i ustalili, że nieznany mężczyzna bez powodu podszedł do 18-latka, bił go pięściami i kopał, następnie zabrał telefon komórkowy i słuchawki o łącznej wartości 320 zł. Pracujący nad tą sprawą kryminalni wytypowali podejrzewanego o ten czyn 20-latka. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu i doprowadzony do policyjnego aresztu.
Mówi Weekend FM rzecznik KPP w Kościerzynie asp. sztab. Piotr Kwidziński.
20-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy.















