144 tys. zł - taką kwotę - według oficjalnych danych uzbierano podczas 32. finału WOŚP w Kościerzynie. Tym samym udało się tu pobić ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 131 tys. 200 zł. Do skarbonek wrzucono 130 tys. 657 zł, a pozostała kwota pochodzi z licytacji. - Kolejny raz zjednoczyliśmy się dla wspólnego celu - mówi Weekend FM szef kościerskiego sztabu WOŚP Jan Dittrich:
- Kościerzyna zawsze swoimi gorącymi sercami odbija się na rekord. Wiedzą doskonale ludzie, że do nas trafi ten najbardziej kapitałochłonny sprzęt Wielkiej Orkiestry. Ja myślę, że Jurek wymyśli też dla płuc, dla nas jakieś rozwiązanie, bo w tym szpitalu ten sprzęt pracuje każdego dnia.
Dodajmy, że dzięki WOŚP do kościerskiego szpitala trafił już sprzęt o łącznej wartości blisko 3 mln zł. To m.in. inkubatory, kardiomonitory, aparaty EKG i USG czy podnośniki mobilne.






















