Po raz pierwszy w województwie pomorskim Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zmierzą się w hali. Już jutro (27.01) w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Charzykowach odbędą się Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze gminy Chojnice. To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane zimą. Do zawodów zgłoszono 11 drużyn. To 55 uczestników w wieku 12-16 lat. Jedna drużyna będzie się składać z 5 osób.
- Każda po kolei wykonuje taki bieg sztafetowy, czyli na początku rozłączanie linii gaśniczej, wiązanie węzłów, odnajdywanie sprzętu, pobiegnięcie pod tyczką, rozłączenie i budowanie właśnie całej linii gaśniczej. Jak dana osoba zakończy ten bieg, jest chwila przerwy na przygotowanie i z tej drużyny następna osoba startuje i wtedy łączny czas, plus prawidłowość tych wszystkich ćwiczeń decyduje o zajętym miejscu dla danej drużyny.
Mówi Weekend FM komendant gminny OSP w gminie Chojnice Łukasz Kwiatkowski.
Być może zawody zostaną rozszerzone do etapów powiatowego i wojewódzkiego. Początek zmagań o godz. 10.00.















