Trwają ostatnie testy przed wdrożeniem nowych technologii w systemie ciepłowniczym w Kościerzynie. Chodzi o instalację dwóch kogeneratorów w miejskiej kotłowni. Jeżeli etap prób zakończy się pozytywnie, to niebawem podpiszemy z wykonawcą zadania protokół odbioru robót - mówi Weekend FM prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO w Kościerzynie Robert Fennig. Jak dodaje, kogeneracja oznacza ogromne zmiany w miejskim systemie ciepłowniczym. Zmniejszy się bowiem zużycie węgla, a miejska spółka będzie produkować ciepło z gazu i jednocześnie wytwarzać prąd.
- Będziemy elektrociepłownią - dodaje Robert Fennig:
- Będziemy elektrociepłownią. Technicznie właściwie już jesteśmy i tak chcemy się od dzisiaj nazywać, natomiast ta kogeneracja u nas to są dwie jednostki kogeneracyjne zamknięte w kontenerach dźwiękoszczelnych i każda z nich ma po 1,2 MW mocy elektrycznej, czyli sumarycznie elektrociepłownia w Kościerzynie będzie miała moc zainstalowaną elektryczną 2,4 MW.
Ostatnie próby kogeneratorów w Kościerzynie mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.















