Są aktywne i z zaangażowaniem kultywują lokalne tradycje - w Tucholi przyznano nagrody za działalność w dziedzinie kultury. "Laury burmistrza" trafiły do trzech pań: szefowej Borowiackiego Towarzystwa Kultury i honorowej obywatelki Tucholi Marii Ollick, długoletniej przewodniczącej tucholskiego Koła Gospodyń Wiejskich Zenobii Majki oraz pomysłodawczyni i organizatorki Tucholskich Spotkań Artystycznych Marii Korytowskiej.
Cieszymy się, że wasze działanie, wasze oddziaływanie oddziaływuje na młode pokolenie. To wszystko jest niesłychanie ważne dla podtrzymania tego naszego naszego dziedzictwa, dla promowania tego. Muszę powiedzieć, że wszystkiej panie robicie to znakomicie.
Mówił do nagrodzonych, w trakcie specjalnej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. A laureatki dziękowały za docenienie:
To dla mnie ogromne przeżycie i zaszczyt. A także zachęta do dalszej pracy.
Zapewniała Maria Korytowska.














