
- sobota, 6 stycznia 2024 8:18
Chojnice
Mirek Knitter z Powałek w gminie Chojnice potrzebuje pieniędzy na protezę nogi. Gminny radny apeluje o wsparcie
Mężczyzna kilka miesięcy temu podczas prac polowych uległ poważnemu wypadkowi.
Mirek Knitter, mieszkaniec gminy Chojnice, potrzebuje ponad 180 tys. zł na protezę nogi i rehabilitację. Mirosław Knitter ma 43 lata i w Powałkach prowadzi gospodarstwo rolne. Kilka miesięcy temu podczas prac polowych uległ poważnemu wypadkowi. Konieczna była amputacji nogi na wysokości podudzia. By dać mężczyźnie możliwość powrotu do normalności i pracy na gospodarstwie, jego przyjaciele i znajomi zorganizowali w internecie zbiórkę na specjalistyczną protezę oraz konieczną, kilkumiesięczną rehabilitację. O wsparcie i udostępnienia zbiórki apelował podczas sesji (29.12.) radny gminy Robert Piesik.
- Młody człowiek, 43-letni, zaradny, pracowity, zdecydowanie pomocny innym, teraz sam potrzebuje naszej pomocy. Staramy się Mirkowi pomóc, bo jest tego wart, bo też każdemu pomagał. Taka proteza, która pozwoli mu normalnie funkcjonować, to jest gdzieś blisko 150 tys. plus rehabilitacja, dojazdy itd. Dziękuję bardzo, taka prośba.
Robert Piesik

- sobota, 14 czerwca 2025 8:50
Sport ◆ Gmina Chojnice
Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
- sobota, 14 czerwca 2025 8:43
Gmina Chojnice
W niedzielę (15.06.) piknik pod koroną dębu Aleksander w Jarcewie
- 18
- piątek, 13 czerwca 2025 23:34
Gmina Czersk
Przedszkole w Łęgu gotowe na przyjęcie dzieci. Obiekt został symbolicznie otwarty po raz drugi (FOTO)
- piątek, 13 czerwca 2025 13:42
Chojnice
W Chojnicach dzisiaj i jutro (13-14.06) zbiórka tekstyliów. Mobilny punkt stanął w Parku Tysiąclecia
- 10
- piątek, 13 czerwca 2025 10:40
Chojnice
W Grudziądzu upamiętniono Irenę Szydłowską. Łączniczka AK była jedną z ofiar zagłady w chojnickiej Dolinie Śmierci (FOTO)
- piątek, 13 czerwca 2025 9:30
Gmina Konarzyny
"Wnętrze budynku będzie bardziej współczesne". Trwa remont w Bibliotece - Ośrodku Kultury w Konarzynach (ROZMOWA)
- piątek, 13 czerwca 2025 8:51
Gmina Brusy
W piątek (13.06.) Disco Party dla młodzieży w Brusach. To taneczne rozpoczęcie wakacji
- piątek, 13 czerwca 2025 8:22
Gmina Czersk
W sobotę (14.06) festyn na powitanie lata oraz pierwsza rocznica powstania sołectwa Zapora, w gminie Czersk
- piątek, 13 czerwca 2025 7:11
Gmina Chojnice
Dziś (13.06) inwestycyjny objazd po gminie Chojnice. Radni i urzędnicy zobaczą m.in. przyszły stadion w Lichnowach
- 50
- czwartek, 12 czerwca 2025 17:27
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka w finale! Pokonała Świt Szczecin 5:3 i zagra z Wieczystą Kraków o awans na zaplecze Ekstraklasy (RELACJA, FOTO)
- czwartek, 12 czerwca 2025 14:51
Muzyka ◆ Chojnice Pod patronatem WEEKEND FM
Grzegorz Niemczyk z Chojnic realizuje swoje muzyczne marzenia. Dziś zaprezentował nową piosenkę w Weekend FM
- 10
- czwartek, 12 czerwca 2025 14:37
Gmina Brusy
Prace na moście w Męcikale, w gminie Brusy przebiegają zgodnie z harmonogramem (FOTO)
- czwartek, 12 czerwca 2025 11:39
Gmina Chojnice
Dąb Aleksander z Jarcewa, w gminie Chojnice, walczy o tytuł polskiego Drzewa Roku 2025
- czwartek, 12 czerwca 2025 11:23
Chojnice
Jest propozycja nadania tytułów Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice Antoniemu Szlandze i Andrzejowi Schulzowi
- czwartek, 12 czerwca 2025 10:37
Powiat chojnicki
Obywatel Gruzji przebywał w Polsce nielegalnie. Wpadł dzięki czujności dzielnicowej z Brus
- czwartek, 12 czerwca 2025 6:46
Chojnice
W Chojnicach odbędzie się jutro (13.06.) 26. Przegląd Piosenki Religijnej Credo
- środa, 11 czerwca 2025 21:36
Gmina Chojnice
Zderzenie dwóch aut na drodze powiatowej w okolicach Bachorza w gminie Chojnice
- 10
- środa, 11 czerwca 2025 15:38
Chojnice
Nagrody i stypendia burmistrza Chojnic przyznane. Otrzymało je aż 80. ludzi kultury i sportu (FOTO)
- środa, 11 czerwca 2025 12:25
Chojnice
Wulgarne napisy w różnych miejscach Chojnic. Straż miejska zabezpieczyła monitoring z wizerunkiem sprawcy
- środa, 11 czerwca 2025 11:29
Chojnice
Czy miasto Chojnice przejmie ulice Bytowską i Sępoleńską? Z taką propozycją do burmistrza uda się starosta
- środa, 11 czerwca 2025 11:15
Chojnice
Kolejna próba oszustwa w Chojnicach. Tym razem przestępcy podszywają się pod pracowników Poczty Polskiej
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
8:55Borowiacka Dycha po raz pierwszy w Tucholi. W sobotę (14.06) bieg ulicami miasta
8:50Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
8:41W niedzielę (15.06) Triathlon Przechlewo. Będą utrudnienia dla kierowców
16:51"Wrócimy z Krakowa z I ligą". Chojniczanka przed meczem o awans. Wracamy do półfinału i zapowiadamy finał baraży
17:27Chojniczanka w finale! Pokonała Świt Szczecin 5:3 i zagra z Wieczystą Kraków o awans na zaplecze Ekstraklasy (RELACJA, FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
16:53Wypadek na drodze krajowej 25 w Dziednie. Motocyklista najechał na tył osobówki
9:39Seniorzy z powiatu sępoleńskiego bawili się na Juwenaliach Uniwersytetów Trzeciego Wieku
8:55Borowiacka Dycha po raz pierwszy w Tucholi. W sobotę (14.06) bieg ulicami miasta
8:52W Lubczy, w gminie Więcbork odbędzie się jutro (15.06) VI Turniej Drwali
8:50Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
8:48Zakończyła się termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia w Sypniewie, w gminie Więcbork
8:47Jest drugi przetarg na dzierżawę Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie. "Mamy nadzieję, że obiekt znowu zacznie żyć"
8:46Lada moment na drogi powiatu bytowskiego wyjedzie kolejnych pięć nowoczesnych, ekologicznych autobusów
8:45Uchylający się od więzienia 49-latek z powiatu kościerskiego zatrzymany
8:43W niedzielę (15.06.) piknik pod koroną dębu Aleksander w Jarcewie