Opłata podstawowa pozostanie na poziomie 28,5 zł miesięcznie od osoby, a stawka dla osób samodzielnie kompostujących bio-odpady nadal będzie niższa o 2 zł. Gmina Debrzno dołącza do samorządów, które nie podniosą w 2024 roku tzw. podatku śmieciowego. Potwierdza to Weekend FM burmistrz Debrzna Wojciech Kallas.
- Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór odpadów z terenu gminy Debrzno i dostarczenie ich do ZZO w Nowym Dworze i już dzisiaj wiemy, że rozstrzygnięcie tego przetargu i utrzymanie dotychczasowych cen w ZZO Nowy Dwór pozwoli nam na niepodnoszenie ceny opłaty za śmieci dla naszych mieszkańców, tak więc w 2024 r. ceny za śmieci w Debrznie pozostaną na niezmienionym poziomie.
Przetarg na odbiór i wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy Debrzno wygrał dotychczasowy wykonawca - firma Sanikont-bis spod Złotowa. Jej umowa z gminą na 2024 rok opiewa na 1 mln 59 tys. zł. To prawie o 200 tys. zł więcej, niż w bieżącym roku.















