Nie będzie podwyżki tzw. podatku śmieciowego w gminie Debrzno. "Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu"

Przetarg wygrał dotychczasowy wykonawca.

Nie będzie podwyżki tzw. podatku śmieciowego w gminie Debrzno. Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu
fot. Wojciech Piepiorka

Opłata podstawowa pozostanie na poziomie 28,5 zł miesięcznie od osoby, a stawka dla osób samodzielnie kompostujących bio-odpady nadal będzie niższa o 2 zł. Gmina Debrzno dołącza do samorządów, które nie podniosą w 2024 roku tzw. podatku śmieciowego. Potwierdza to Weekend FM burmistrz Debrzna Wojciech Kallas.

- Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu na odbiór odpadów z terenu gminy Debrzno i dostarczenie ich do ZZO w Nowym Dworze i już dzisiaj wiemy, że rozstrzygnięcie tego przetargu i utrzymanie dotychczasowych cen w ZZO Nowy Dwór pozwoli nam na niepodnoszenie ceny opłaty za śmieci dla naszych mieszkańców, tak więc w 2024 r. ceny za śmieci w Debrznie pozostaną na niezmienionym poziomie.

Wojciech Kallas

Przetarg na odbiór i wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy Debrzno wygrał dotychczasowy wykonawca - firma Sanikont-bis spod Złotowa. Jej umowa z gminą na 2024 rok opiewa na 1 mln 59 tys. zł. To prawie o 200 tys. zł więcej, niż w bieżącym roku.

Nie będzie podwyżki tzw. podatku śmieciowego w gminie Debrzno. Jesteśmy po rozstrzygnięciu przetargu

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno