Ponad 44 mln zł dochodów i ponad 47 mln zł wydatków - tak w największym skrócie przedstawia się budżet gminy Borzytuchom na przyszły rok. Radni przyjęli go jednogłośnie.
Blisko 3-milionowy deficyt samorząd pokryje z wolnych środków oraz kredytu. Wójt Witold Cyba cieszy się, że tak zaplanowane finanse pozwolą na dynamiczny rozwój samorządu.
- Na poziomie dochodów 44 miliony, na poziomie wydatków 47 milionów. Wydatki są ogromne, bo budujemy żłobek połączony z przedszkolem, będziemy rozbudowywali hydrofornię, modernizowali tą, którą mamy, bo nasza gmina się bardzo silnie rozrasta. Będziemy rozbudowywali oczyszczalnię ścieków. Budujemy salę gimnastyczną.
Mówi Weekend FM wójt gminy Borzytuchom Witold Cyba.
Największa inwestycja, czyli budowa żłobka i przedszkola będzie kosztowała 9,5 mln zł. To zadanie dwuletnie, na które samorząd otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 8 mln zł.















