Są po miesięcznym szkoleniu podstawowym i do nich należała będzie decyzja czy pozostaną w rezerwie albo na stałe wstąpią do armii i przystąpią do 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego. Niezależnie od tego, są już pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. Mowa o 134 osobach, które w Garnizonie Czarne złożyły w sobotę (9.12.) przysięgę wojskową.
"Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.
W imieniu osób, które złożyły przysięgę po dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej, przemawiała szer. Daria Nowak.
Przed chwilą dostąpiliśmy zaszczytu złożenia przysięgi wojskowej. Jest to dla nas chwila bardzo szczególna. Oto bowiem, w obecności przełożonych, kolegów, członków najbliższej rodziny, staliśmy się pełnoprawnymi żołnierzami, obrońcami naszego kraju. Osiągnęliśmy tym samym kolejny cel naszej służby.















