134 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową w Czarnem. "Staliśmy się pełnoprawnymi żołnierzami, obrońcami naszego kraju"(FOTO)

Ukończyli miesięczne szkolenie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

134 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową w Czarnem. Staliśmy się pełnoprawnymi żołnierzami, obrońcami naszego krajuFOTO
Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM

Galeria zdjęć, Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM

  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM
  • Fot. Wojciech Piepiorka/Weekend FM

Są po miesięcznym szkoleniu podstawowym i do nich należała będzie decyzja czy pozostaną w rezerwie albo na stałe wstąpią do armii i przystąpią do 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego. Niezależnie od tego, są już pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego. Mowa o 134 osobach, które w Garnizonie Czarne złożyły w sobotę (9.12.) przysięgę wojskową.

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

rota przysięgi wojskowej

W imieniu osób, które złożyły przysięgę po dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej, przemawiała szer. Daria Nowak.

Przed chwilą dostąpiliśmy zaszczytu złożenia przysięgi wojskowej. Jest to dla nas chwila bardzo szczególna. Oto bowiem, w obecności przełożonych, kolegów, członków najbliższej rodziny, staliśmy się pełnoprawnymi żołnierzami, obrońcami naszego kraju. Osiągnęliśmy tym samym kolejny cel naszej służby.

Daria Nowak
134 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową w Czarnem. Staliśmy się pełnoprawnymi żołnierzami, obrońcami naszego krajuFOTO

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno