Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Tuchola. Trwa jeszcze wprawdzie procedura przetargowa, ale burmistrz już dziś ma pewność - w 2024 roku nie będzie podwyżki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Wszystko dzięki temu, że gmina ma nadwyżkę w budżecie.
- My z każdej złotówki musimy się rozliczyć przed mieszkańcami. Ani nie możemy dokładać, ani nie możemy zarabiać na śmieciach i wygląda na to, że ten rok zakończymy pewną nadwyżką, która pozwoli na pokrycie wyższych opłat w przyszłym roku, więc mogę tak dość bezpiecznie powiedzieć, że nie będzie na pewno od nowego roku żadnych podwyżek za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
Mówi Weekend FM burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.
Przypomnijmy - od stycznia tego roku tucholanie płacą za odbiór odpadów 29 zł od osoby miesięcznie, a ulga dla każdego, kto część z nich kompostuje, wynosi 50 gr.















