Ponad 15 mln zł kosztowały prace związanie z odwodnieniem ulic w centrum Brus. Tutejszy samorząd niedawno zakończył prace związane z projektem. Inwestycja była podzielona na etapy i trwała dwa lata.
Ona trwała od roku 2021, kiedy to wykonaliśmy odwodnienie w ulicy Kalwaryjnej oraz częściowo w ulicy Dworcowej. Później nastąpiły dwa kolejne etapy, czyli odwodnienie ulic na osiedlu Słowackiego w Brusach oraz budowa zbiorników retencyjnych w obrębie oczyszczalni ścieków w Brusach i te etapy zostały właśnie zakończone w tym roku. Cała inwestycja kosztowała nas nieco ponad 15 mln zł.
Mówi wiceburmistrz Brus Krzysztof Gierszewski.
Gmina Brusy zdobyła na odwodnienie dofinansowanie w wysokości niespełna 11 mln 500 tys. zł Wsparcie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.















