
- 4
- czwartek, 7 grudnia 2023 8:30
Tuchola
Zakończyła się budowa promenady nad Jeziorem Głęboczek w Tucholi. "Dofinansowania otrzymaliśmy 2 mln 820 tys." (FOTO)
Inwestycja jest warta ponad 3 mln zł.
Budowa się zakończyła i przyszedł czas na odbiór prac. Mowa o promenadzie poprowadzonej nad taflą jeziora Głęboczek w Tucholi. Na dzisiaj (7.12) zaplanowano formalności związane z odbiorem prac. Burmistrz Tucholi cieszy się, że mimo początkowych kontrowersji, udało się zakończyć zadanie w takim kształcie, który nie wywoływał protestów mieszkańców.
- Promenada kosztowała dokładnie 3 mln 260 tys. zł. Dofinansowanie otrzymaliśmy 2 mln 820 tys., Rządowy Fundusz Polski Ład. Ja przynajmniej staram się słuchać te dobre głosy, się bardzo dobrze przyjęła, jest oświetlona, obok niej jest skatepark. Ja zapowiadam, że od stycznia będzie to wszystko pod okiem czujnej kamery, czyli będzie całodobowy monitoring. Ze względów czysto prewencyjnych.
Tadeusz Kowalski
Mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.
Na promenadzie prawdopodobnie pojawią się też ławeczki przy wejściach lub na samej konstrukcji oraz kosze na śmieci.

- niedziela, 15 czerwca 2025 12:58
Gmina Gostycyn
Nieszczęśliwy wypadek w Pile w gminie Gostycyn. Kierowca zerwał linię energetyczną i został poparzony
- sobota, 14 czerwca 2025 8:55
Sport ◆ Tuchola
Borowiacka Dycha po raz pierwszy w Tucholi. W sobotę (14.06) bieg ulicami miasta
- piątek, 13 czerwca 2025 12:50
Muzyka ◆ Powiat tucholski Siła Lokalności
Leo Pik pochodzi z Borów Tucholskich. Dziś zagrał LIVE w Weekend FM. W sierpniu wystąpi na Sile Lokalności
- czwartek, 12 czerwca 2025 6:44
Powiat tucholski
Jutro (13.06) w Żalnie 14. Żalińskie Moto Show na rzecz Arkadiusza Schrodera
- czwartek, 12 czerwca 2025 6:42
Tuchola
Wernisaż w Muzeum Borów Tucholskich. Na wystawie eksponaty związane z sygnałami myśliwskimi
- środa, 11 czerwca 2025 9:54
Powiat tucholski
Wypadek na drodze Bysławek-Lubiewo, w powiecie tucholskim. Kierowca auta osobowego uderzył w drzewo
- środa, 11 czerwca 2025 7:27
Tuchola
Poetycko w tucholskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dziś (11.06) odbędzie się tu muzyczny recital
- wtorek, 10 czerwca 2025 12:53
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Rolnicy z regionu informują o nieuczciwym podmiocie skupującym bydło. Izby rolnicze oferują pomoc prawną
- wtorek, 10 czerwca 2025 12:28
Powiat tucholski
Wiedzą, jak pomagać - uczniowie z powiatu tucholskiego rywalizowali w turnieju "Młody Ratownik"
- poniedziałek, 9 czerwca 2025 11:36
Powiat tucholski
Wysoki mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości w Bysławiu w powiecie tucholskim
- poniedziałek, 9 czerwca 2025 7:13
Tuchola
Słabo z demografią w Tucholi. Radni proponują m.in. loterię meldunkową na wzór tej w gminie Chojnice
- 28
- niedziela, 8 czerwca 2025 16:55
Gmina Śliwice
Ćwierćwiecze Bractwa św. Huberta w Śliwicach. Od teraz góruje on nad tutejszym rondem
- niedziela, 8 czerwca 2025 8:50
Woj. kujawsko-pomorskie
Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego z wotum zaufania i absolutorium
- niedziela, 8 czerwca 2025 8:48
Tuchola
Jest szczegółowy program Dni Borów Tucholskich. W tym roku nie ma w nim wielkich muzycznych gwiazd
- niedziela, 8 czerwca 2025 8:13
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Dziś również możliwe burze. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- sobota, 7 czerwca 2025 7:49
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Burze, silne opady deszczu i porywy wiatru do 90 km/h. Są pomarańczowe i żółte alerty dla naszego regionu
- piątek, 6 czerwca 2025 15:09
Gmina Lubiewo
15-latka z powiatu tucholskiego odnaleziona (AKTUALIZACJA)
- piątek, 6 czerwca 2025 10:34
Gmina Śliwice
Święto w gminie Śliwice. W niedzielę (8.06) tutaj jubileusz Bractwa Świętego Huberta
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
8:38Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży
8:55Borowiacka Dycha po raz pierwszy w Tucholi. W sobotę (14.06) bieg ulicami miasta
8:50Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
8:41W niedzielę (15.06) Triathlon Przechlewo. Będą utrudnienia dla kierowców
Ostatnio dodane artykuły:
7:57Lekarz i regionalista Józef Bruski uhonorowany. Tablica pamiątkowa zawisła na siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego
7:36Jest opinia biegłych w sprawie interwencji w Zielonej Chocinie. Policjant śmiertelnie postrzelił tu mężczyznę
7:25Dobiega końca budowa zbiornika retencyjnego wraz z kanalizacją deszczową w Sypniewie, w gminie Więcbork
7:23Biuro zamiejscowe wydziału komunikacji w Czersku działa już miesiąc
7:05Ostatni dzwonek w gminie Chojnice na założenie podlicznika wody używanej do celów gospodarczych
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
12:58Nieszczęśliwy wypadek w Pile w gminie Gostycyn. Kierowca zerwał linię energetyczną i został poparzony
10:40Opowiem Ci historię, odcinek 179, specjalny. 750-lecie Chojnic, wiek XVIII
8:47W poniedziałek (16.06.) w człuchowskim zamku spotkanie z dr Olgą Solarz. Autorką reportażu "Dzikie Pole. Wojenna opowieść"
8:46Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus otrzymał dotację na stroje rybackie