Nowe zasady przyznawania diet dla radnych z Brus. Na ostatniej sesji sami radni zmienili zasady ich wypłacania. Chodzi o zmniejszenie wysokości diety w przypadku nieobecności na posiedzeniach. Za absencję na sesji będzie to 10 procent diety, a za nieobecność na komisji 5 procent.
Taki pomysł skomentował opozycyjny radny Dariusz Rutowski.
Sesje odbywają się rzadziej niż raz w miesiącu, także za tym idzie komisje także. Będąc nieobecnym na dwóch komisjach w ciągu miesiąca i na jednej sesji, mamy pomniejszoną dietę radnego o 20 procent. Uważam, że to powinno być większe obniżenie, co najmniej z połowę uposażenia radnego.
Mówił radny Dariusz Rutowski.
Nie był to jednak wniosek formalny i radni przyjęli wcześniejszą propozycję. Za pełnienie funkcji przewodniczący rady otrzymuje 2 tys. 147 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący oraz szefowie komisji stałych po 1 tys. 73 zł, a radny bez funkcji - 858 zł. Do tej pory za nieobecność na posiedzeniach nie było żadnych sankcji.















