Zmiany w wynagrodzeniach radnych z Brus. Diety będą pomniejszane za nieobecność na sesjach i komisjach

Do tej pory frekwencja się nie liczyła.

Zmiany w wynagrodzeniach radnych z Brus. Diety będą pomniejszane za nieobecność na sesjach i komisjach
Fot. Stanisław Kamiński

Nowe zasady przyznawania diet dla radnych z Brus. Na ostatniej sesji sami radni zmienili zasady ich wypłacania. Chodzi o zmniejszenie wysokości diety w przypadku nieobecności na posiedzeniach. Za absencję na sesji będzie to 10 procent diety, a za nieobecność na komisji 5 procent.

Taki pomysł skomentował opozycyjny radny Dariusz Rutowski.

Sesje odbywają się rzadziej niż raz w miesiącu, także za tym idzie komisje także. Będąc nieobecnym na dwóch komisjach w ciągu miesiąca i na jednej sesji, mamy pomniejszoną dietę radnego o 20 procent. Uważam, że to powinno być większe obniżenie, co najmniej z połowę uposażenia radnego.

Dariusz Rutowski

Mówił radny Dariusz Rutowski.

Nie był to jednak wniosek formalny i radni przyjęli wcześniejszą propozycję. Za pełnienie funkcji przewodniczący rady otrzymuje 2 tys. 147 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący oraz szefowie komisji stałych po 1 tys. 73 zł, a radny bez funkcji - 858 zł. Do tej pory za nieobecność na posiedzeniach nie było żadnych sankcji.

Zmiany w wynagrodzeniach radnych z Brus. Diety będą pomniejszane za nieobecność na sesjach i komisjach

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno