Dobiega końca budowa nowej remizy strażackiej w Karsinie, w powiecie kościerskim. Budynek powstaje przy ulicy Długiej, na działce gminnej położonej naprzeciwko Urzędu Gminy. W obiekcie o powierzchni ponad 600 m2 znajdą się cztery boksy garażowe dla pojazdów pożarniczych, pomieszczenia gospodarcze, sanitariaty, a także pralnia, suszarnia i magazyn. Z kolei na piętrze przewidziano: pomieszczenia socjalne, stanowisko kierowania, saunę, salę konferencyjną, kuchnię i pokój dla strażaków.
- Obecnie trwają prace polegające przede wszystkim na zagospodarowaniu terenu na zewnątrz obiektu. Jeżeli oczywiście pogoda będzie sprzyjać, liczymy, że w ciągu 2 tygodni te prace na zewnątrz powinny się zakończyć i na razie też bez większych przeszkód przebiegają prace wewnątrz obiektu.
Mówi Weekend FM wójt gminy Karsin Roman Brunke.
Termin zakończenia realizacji inwestycji mija 10 grudnia. Władze gminy przewidują, że ta data może ulec niewielkiemu przesunięciu. Po nowym roku będzie można jednak korzystać z nowej remizy.
Koszt inwestycji to blisko 3,5 mln zł. Ewentualne roboty dodatkowe szacuje się na kwotę około 100 tys. zł. Dodajmy, że na realizację zadania gmina Karsin pozyskała 3 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.

















