Miasteczko ruchu drogowego powstało przy Szkole nr 2 w Bytowie. Na realizację zadania miasto otrzymało unijne dofinansowanie.
-To jest takie przedsięwzięcie, które ma przede wszystkim uczyć młodzież, dzieci bezpiecznej jazdy na rowerze. Takie miasteczko, wyobrażamy sobie, że oczywiście będzie pomocne do nauki także zajęć czy to z wychowania fizycznego, czy to wychowania obywatelskiego w szkołach.
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Bytowa Jacek Czapiewski.
Władze Bytowa liczą, że z miasteczka ruchu drogowego będą korzystać nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy. Przedsięwzięcie obejmowało również przybudowę jednego z przejść dla pieszych w Bytowie.















