Gmina Gostycyn, w powiecie tucholskim, nie podniesie w przyszłym roku opłaty śmieciowej. To już pewne, bo przetarg na to zadanie został rozstrzygnięty, a kwota nie różni się od obowiązującej obecnie. Oznacza to, że od stycznia mieszkańcy od osoby płacić będą nadal 29 zł, a w przypadku niesegregowania, trzykrotność tej kwoty. Informację potwierdza Weekend FM wójt Ireneusz Kucharski.
- W tym roku mamy to szczęście, że udało nam się w przetargu publicznym wyłonić wykonawcę, który nie podniósł nam ceny za wywóz śmieci. Dzięki temu nie będziemy musieli też podejmować uchwały o podniesieniu stawki opłaty śmieciowej. Myślę, że to będzie dobra wiadomość dla naszych mieszkańców, bo ogólnie tonaż śmieci z naszej gminy wzrasta, ale na szczęście udało nam się jakoś to zbilansować i zmieścić w tej kwocie, którą dzisiaj mamy ustaloną.
Podobnie będzie najprawdopodobniej także z innymi podatkami lokalnymi w tej gminie. Stawki podatku od nieruchomości i rolnego też pozostaną bez zmian.
- Myślę, że to realne, ale wymaga jeszcze przedyskutowania w radzie - dodaje wójt Ireneusz Kucharski.















