Jest tymczasowy areszt dla 22-latka z powiatu kościerskiego, który miał przy sobie ponad 250 porcji amfetaminy i marihuany. Jak informowaliśmy wczoraj (7.11.), zaparkowany nad Jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie samochód wzbudził zainteresowanie patrolujących teren kąpieliska funkcjonariuszy. Okazało się, że 29-letni kierowca posiadał narkotyki i kierował autem będąc pod ich wpływem. Narkotyki, i to w znacznej ilości, posiadał także 22-letni pasażer. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu w sumie do 10 lat więzienia. Z kolei 29-latek zaraz po opuszczeniu komendy policji ukradł rower i porzucił go na jednej z ulic. Jego wyczyn zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, więc mężczyzna bardzo szybko kolejny raz wpadł w ręce policji. Teraz odpowie również za kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia.















