Stara sala zostanie wyburzona, a w jej miejsce powstanie nowa, z czterokrotnie większym boiskiem. Miasto Kościerzyna ogłosiło przetarg na budowę nowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.
To długo wyczekiwana inwestycja - mówi Weekend FM burmistrz Kościerzyny Michał Majewski:
- W tym roku jeszcze chcielibyśmy podpisać umowę i w przyszłym roku, jak tylko pogoda pozwoli, rozpocząć prace. Chciałbym przypomnieć, że tam ma być zburzony dotychczasowy obiekt, tak więc prace będzie można dość szybko rozpocząć, nie będzie trzeba czekać na okres letni i mam nadzieję, że na koniec przyszłego roku będzie już widać obiekt.
Miasto otrzymało na to zadanie blisko 12 mln zł dofinansowania. To ponad 3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki i kolejne 9 mln z Polskiego Ładu.















