
- 20
- wtorek, 24 października 2023 7:22
Chojnice
Szkoła Podstawowa w Silnie w gminie Chojnice z nowoczesną ekopracownią. To nie tylko sala (FOTO, ROZMOWA)
Ale też spory edukacyjny projekt.
W Szkole Podstawowej w Silnie koło Chojnic uroczyście zainaugurowano działalność nowoczesnej ekopracowni. To tutaj uczniowie będą zdobywać wiedzę o ochronie środowiska, a rozpoczną m.in. od zasad prawidłowej segregacji śmieci.
- Oni mają jakby kształtować przyzwyczajenia ekologiczne swoich rodziców, dziadków. Jak będą wchodziły w dorosłe życie, to będą już wiedziały dokładnie co segregować, jak segregować, jak ograniczać ilość śmieci.
Anna Tobolewska
Mówi Weekend FM dyrektor Szkoły Podstawowej w Silnie Anna Tobolewska. Nasza reporterka sprawdziła na miejscu, czy dla dzieci z Silna ekologia i wspomniana segregacja śmieci to ważna sprawa?
- To jest bardzo ważne, żeby śmieci segregować.
- Trzeba o to dbać.
uczniowie
Ekopracownia to nie tylko sala, ale też spory edukacyjny projekt. A więcej o nim usłyszycie jeszcze w tej godzinie.
Dowiedz się więcej:
Poświęcili wakacje na dopracowanie projektu, potem trzymali kciuki za jego powodzenie, a dziś cieszą się z nowej i nowoczesnej ekopracowni. Takie miejsce powstało właśnie w Szkole Podstawowej w Silnie w gminie Chojnice.
Czemu służy i jak funkcjonuje - w rozmowie z reporterką Weekend FM Anetą Czupryniak - wyjaśnia dyrektor placówki Anna Tobolewska.
Rozmowa z Anną Tobolewską

- sobota, 31 maja 2025 17:22
Sport ◆ Chojnice
"Nasz najsłabszy mecz w sezonie". Chojniczanka w ostatniej akcji meczu straciła zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec
- sobota, 31 maja 2025 8:41
Gmina Konarzyny
"Konarzyny kontra reszta świata". Chętni mogą się już zgłaszać do udziału w meczach
- sobota, 31 maja 2025 8:41
Gmina Chojnice
Sesja absolutoryjna w 35. rocznicę pierwszych obrad Rady Gminy Chojnice po wolnych wyborach samorządowych
- sobota, 31 maja 2025 8:41
Powiat chojnicki
Lokalna Grupa Działania "Sandry Brdy" ma premie na działalność związaną z turystyką. Wkrótce konkurs
- piątek, 30 maja 2025 16:42
Gmina Chojnice
Chojnicka policja ma ustalenie odnośnie dzisiejszej (30.05.) kolizji w Nieżychowicach (AKTUALIZACJA)
- 32
- piątek, 30 maja 2025 15:14
Chojnice
"Jeżeli frekwencja będzie tak duża, jak w roku 2023, to wygramy te wybory". Rafał Trzaskowski w Chojnicach (FOTO)
- piątek, 30 maja 2025 13:54
Muzyka ◆ Gmina Czersk
Natalia Szarmach-Pstrąg z Czerska wystąpi na SILE LOKALNOŚCI. Dziś odwiedziła Weekend FM z nową piosenką
- 8
- piątek, 30 maja 2025 13:40
Chojnice
Chojnicki Fotoreporter Daniel Frymark z II miejscem na Grand Press Photo 2025. Zobacz nagrodzone zdjęcia (FOTO)
- 6
- piątek, 30 maja 2025 11:51
Gmina Chojnice
Loteria meldunkowa w gminie Chojnice rozstrzygnięta. Mamy zwycięskie numery (FOTO)
- piątek, 30 maja 2025 11:13
Chojnice
Awaria sieci wodociągowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Chojnicach
- piątek, 30 maja 2025 10:06
Człuchów ◆ Gmina Chojnice
"Od dzieciństwa interesowała mnie przeszłość i kochałam literaturę". Człuchowianka Blanka Ciborowska w Weekend FM (ROZMOWA, WIDEO)
- 2
- piątek, 30 maja 2025 10:04
Gmina Chojnice
Kolejne w ostatnim czasie potrącenie nastolatka na hulajnodze elektrycznej. Tym razem w Chojniczkach
- piątek, 30 maja 2025 9:55
Artykuł sponsorowany ◆ Chojnice
Wygodne poranki z Kleo MEBLE. W Weekend FM sprawdzamy, jak dobrać materac i stylowo urządzić sypialnię
- piątek, 30 maja 2025 9:34
Chojnice
Ruszyła budowa ulic na osiedlu Belona w Chojnicach. Mieszkańcy wkrótce będą mieli połączenie z miastem
- piątek, 30 maja 2025 7:38
Chojnice
To już ostatnie godziny kampanii prezydenckiej. Rafał Trzaskowski będzie dziś w Chojnicach
- piątek, 30 maja 2025 7:21
Chojnice
Umowa na przebudowę ulicy Drzymały w Chojnicach podpisana. Wkrótce firma wejdzie na plac budowy
- czwartek, 29 maja 2025 10:52
Gmina Konarzyny
Gmina Konarzyny powoła własną spółdzielnię energetyczną. Samorząd ma już przygotowaną niezbędną dokumentację
- czwartek, 29 maja 2025 10:38
Chojnice
W Chojnicach dziś (29.05.) promocja najnowszego tomiku poezji Janusza Gierszewskiego
- 28
- czwartek, 29 maja 2025 9:43
Chojnice
W Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach odbyło się spotkanie "Via Pomerania - szanse i wyzwania" (ROZMOWA)
- czwartek, 29 maja 2025 9:35
Gmina Czersk
Rada Miejska w Czersku podjęła apel w sprawie wilków. "Będziemy w tej kwestii pomagać rolnikom"
- czwartek, 29 maja 2025 9:33
Gmina Brusy
Fałszywy specjalista od cyberprzestępczości oszukał mieszkankę Brus
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
21:39Dziewczyny z AMK Człuchów na podium. U siebie zadebiutował też Oliwier Stalka. "Skoki, zakręty, ściganie, zasuwanie" (FOTO)
17:22"Nasz najsłabszy mecz w sezonie". Chojniczanka w ostatniej akcji meczu straciła zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec
8:42Drugi z rzędu wyjazdowy mecz Chojniczanki. Zagra dziś (31.05) w Sosnowcu z Zagłębiem
17:10Jakub Romanik z Człuchowa z pierwszym golem w barwach Chojniczanki, a trener Damian Nowak z nowym kontraktem
10:08Marcin Kozina kolejnym zawodnikiem, który pozostaje w Chojniczance
Ostatnio dodane artykuły:
21:39Dziewczyny z AMK Człuchów na podium. U siebie zadebiutował też Oliwier Stalka. "Skoki, zakręty, ściganie, zasuwanie" (FOTO)
17:22"Nasz najsłabszy mecz w sezonie". Chojniczanka w ostatniej akcji meczu straciła zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec
11:20Młody kierowca stracił panowanie nad BMW. Pojazd uderzył w słup energetyczny w Przechlewie (FOTO)
9:40Sępoleńska "Jedynka" świętowała wczoraj (30.05) swój pierwszy w historii zjazd absolwentów (FOTO)
8:42Ciekawie zapowiada się Dzień Dziecka w muzeum we Wdzydzach k. Kościerzyny
8:41"Konarzyny kontra reszta świata". Chętni mogą się już zgłaszać do udziału w meczach
8:41Sesja absolutoryjna w 35. rocznicę pierwszych obrad Rady Gminy Chojnice po wolnych wyborach samorządowych
8:41Lokalna Grupa Działania "Sandry Brdy" ma premie na działalność związaną z turystyką. Wkrótce konkurs
8:40Drugie kolumbarium w Człuchowie zbudowane i już zarezerwowane. Powstaną dwa kolejne
16:42Chojnicka policja ma ustalenie odnośnie dzisiejszej (30.05.) kolizji w Nieżychowicach (AKTUALIZACJA)