W Chojnicach powstanie nowa Komenda Powiatowa Policji. Wczoraj (10.10) w ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania miejskiego gruntu pod inwestycję. Nowa siedziba policji powstanie przy ul. Czerskiej, a szacowany koszt budowy nowych obiektów i potrzebnej infrastruktury to około 50 mln zł. Inwestycję w całości sfinansuje Skarb Państwa. Jej realizacja może potrwać kilka lat:
- To jest bardzo cenna chwila przede wszystkim dla mieszkańców Chojnic, dla policji pomorskiej również. Takie inicjatywy bezpośrednio wpłyną na poziom bezpieczeństwa i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic z całą pewnością. To nie tylko poprawa warunków bytowych policjantów, którzy na co dzień pełnią u państwa służbę. To także wyzwania, które stają codziennie nowe przed polską policją.
Mówił podczas przekazania działki zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektor Dariusz Walichnowski. Przekazana działka ma powierzchnię 9 tys. metrów kwadratowych.
- Czyli wszystko mieści się w jednym miejscu. Już nie będzie tego biegania, jak mamy magazyn na Gdańskiej, komenda na Warszawskiej, psy np. policyjne są na Gdańskiej.
Mówił burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.
Obecne budynki policji przy ul. Warszawskiej prawdopodobnie zostaną wykorzystane na cele mieszkaniowe dla najuboższych. Na budowie nowej komendy policji zyska również Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna. Na "policyjnej" działce przy ulicy Gdańskiej ma bowiem powstać remiza chojnickiej OSP.















