Jest plan i potrzeba, by OSP w Chojnicach miało swoją siedzibę. Reaktywowana OSP od kilku lat stacjonuje w pomieszczeniach wydzielonych w siedzibie straży zawodowej przy ulicy Gdańskiej. Jednak ze względu na powiększającą się flotę i wyposażenie obu jednostek zaszła potrzeba, by ochotnicy zyskali własną siedzibę. Ta miałaby powstać na należącym do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach gruncie w sąsiedztwie remizy PSP.
- Jest bardzo cenna inicjatywa, żeby z działki, która sąsiaduje z PSP, a jest działką policyjną, wydzielić 1700 metrów pod budowę nowej remizy dla OSP w Chojnicach. Jest wstępna zgoda komendanta powiatowego policji i stosowne pismo do komendanta wojewódzkiego wysyłam z prośbą o przekazanie miastu tej nieruchomości bezpłatnie.
Wyjaśnia Weekend FM burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.















