Ambasadorka Hospicjum „Aniołowo” aktorka Katarzyna Żak odwiedziła chojnicką placówkę. Wczorajsza (07.10) wizyta miała związek z zakończonym pierwszym rokiem działania podmiotu. W chojnickim hospicjum kręcono także sceny do programu telewizyjnego na temat 60 urodzin polskiej aktorki. Katarzyna Żak od blisko 10 lat wspiera budowę i funkcjonowanie Hospicjum „Aniołowo”. Aktorka podkreśla, że to jedno z wyjątkowych miejsc w jej życiu.
To jest dla mnie takie miejsce po części moje, dlatego że miną lata, ja kiedyś odejdę jak każdy z nas, a to hospicjum zostanie i zostanie z takim przesłaniem tworzenia dobra przez dobrych ludzi dla dobrych ludzi. Trudno jest rozmawiać o godnym odchodzeniu w Polsce. Mimo to że jesteśmy starzejącym się społeczeństwem, to temat takiego godnego odchodzenia z tego świata jest absolutnie tematem tabu.
Mówi Weekend FM aktorka Katarzyna Żak.
Aktorka spotkała się z kierownictwem placówki oraz stowarzyszenia oraz jego pacjentami.















