Władze Sępólna Krajeńskiego chcą rozbudować Szkołę Podstawową w Wiśniewie, a pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z Polskiego Ładu. Wniosek w tej sprawie trafił już do kolejnej edycji programu. O potrzebie rozbudowy szkoły w Wiśniewe mówi się od dawna. Jakiś czas temu zastanawiano się nawet nad zakupem kontenerów, które posłużyłyby jako nowe sale lekcyjne. Ten pomysł jednak upadł i wróciła koncepcja rozbudowy szkoły:
- Dokładnie tak. Z wielu czynników okazało się jednak, że kontenery nie rozwiążą wielu problemów, które tam powstają, a wręcz przeciwnie, dodatkowe problemy nam stwarzały, jeżeli chodzi o podłączenia instalacyjne, w związku z czym decyzja jest na rozbudowę szkoły w pierwotnej wersji, tak jak to było parę lat temu przygotowane w dokumentacji.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Wniosek o dofinansowanie złożony przez władze gminy opiewa na 5 milionów złotych.















